Nokia słynie z szybkich i terminowych aktualizacji do nowych wersji Androida, jednak w ostatnich dniach firma przechodzi samą siebie. Przedwczoraj Android 10 trafił do użytkowników Nokii 6.1 Plus, wczoraj do właścicieli Nokii 7 Plus, a dziś – do posiadaczy Nokii 6.1. Jedna aktualizacja dziennie to naprawdę dobry wynik.

Nokia 6.1 już z aktualizacją do wyczekiwanego Androida 10 – tempo producenta jest godne pochwały

nokia 6 6.1 2018

Nokia 6.1 jest szóstym smartfonem fińskiego producenta, który załapał się na aktualizację do Androida 10. Uaktualnienie jest oczywiście udostępniane przez OTA – falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają je w tym samym czasie. Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, jeśli napiszę, że Nokia nie udostępniła listy zmian w aktualizacji. Niemniej jednak w zasadzie nie ma takiej konieczności, bowiem wizja Androida tej firmy nie różni się za bardzo od „czystego” systemu Google’a.

Zobacz także: Premiera Realme X50 5G – tani flagowiec naszej ery, a na deser budżetowiec C2s

Mając to na uwadze, użytkownicy mogą się spodziewać takich nowości jak m.in. systemowy ciemny motyw, nowe intuicyjne gesty czy funkcja Smart Reply. Nie można oczywiście zapomnieć o usprawnieniach w kwestii prywatności, którymi Google chętnie chwaliło się podczas premiery Androida 10. Aby sprawdzić, czy uaktualnienie już do Was dotarło, udajcie się do ustawień smartfona i spróbujcie wywołać je ręcznie. Jeśli się nie pokazuje, to oznacza, że jeszcze nie Wasza kolej i musicie po prostu cierpliwie czekać.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.