Targi CES 2020 trwają w najlepsze. Wśród firm, które zdecydowały się pokazać co nieco, znalazł się oczywiście Samsung. Niestety Koreańczycy podczas swojej konferencji na temat inwestycji w cyberbezpieczeństwo zaliczyli pewną dość „klasyczną” wpadkę – wykorzystali ikonę niemal identyczną jak ta, która należy do Apple. Intencjonalnie, lub przypadkowo – w każdym wypadku wygląda to źle.

Wpadka Samsunga na CES 2020, czyli nieodpowiednia ikona w nieodpowiednim miejscu

Samsung CES 2020 wpadka

Przyjrzyjcie się dobrze powyższemu zdjęciu – szczególnie, jeśli interesujecie się produktami giganta z Cupertino. Na pierwszy rzut oka nie ma w nim nic dziwnego, ale w istocie druga ikona od lewej strony, którą Samsung wykorzystał na swojej konferencji, do złudzenia przypomina logo systemu rozpoznawania twarzy od Apple – Face ID.

Face ID vs ikona Samsunga

Zobacz także: [Promocje dnia] GeForce RTX 2060 Dual OC, DOOGEE X60L, Nikon D610 i więcej w super cenach!

Po lewej stronie widzicie prawdziwe logo Face ID, a po prawej ikonę, którą wykorzystał Samsung. Nie da się ukryć, że podobieństwo jest porażające – mamy do czynienia z niemal identycznymi grafikami. Oczywiście drobne różnice takie jak np. grubsze linie są obecne, ale gdyby Apple pozwało Samsunga, to Koreańczycy nie mieliby szans się obronić. Samsung na razie nie wypowiedział się w sprawie, choć jest duża szansa, że ikona niemal identyczna jak logo Face ID pojawiła się na konferencji w wyniku ludzkiego błędu. Na szczęście firma nie wykorzystuje tej grafiki w swoim oprogramowaniu.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.