Wirtualna Polska poinformowała dzisiaj o tym, że już działa e-recepta w usługach pocztowych WP. Użytkownicy poczty WP mogą znaleźć swoje recepty w specjalnie wyznaczonym miejscu w skrzynce. Usługa jest bezpłatna i działa zarówno w serwisie WP Poczta, jak i Poczta o2.

Jak działa e-recepta w usługach pocztowych WP?

Żeby użytkownik mógł korzystać z recept w wyznaczonym miejscu w ramach poczty elektronicznej, musi najpierw zalogować się na swoje konto pacjenta. Można to zrobić na stronie pacjent.gov.pl. Następnie należy aktywować powiadomienia e-mail o wystawionych receptach. W swojej poczcie WP lub o2 użytkownik powinien włączyć jeszcze segregator e-recept. Od tej chwili wystawione przez lekarza e-recepty znajdą się w wyznaczonym miejscu w skrzynce odbiorczej. Pacjent będzie miał do nich szybki dostęp i w razie potrzeby będzie mógł wyświetlić receptę np. na ekranie smartfona.

e-recepta w usługach pocztowych wp

Z myślą o zmianach, które wchodzą w życie 8 stycznia, uruchomiliśmy usługę, która ułatwi naszym użytkownikom organizację i dostęp do ich e-recept. Po włączeniu specjalnego segregatora, odnalezienie e-recepty przy okazaniu w aptece będzie wygodne i szybkie. To pierwsze z wielu udogodnień, które wprowadzimy w naszej poczcie w tym roku komentuje Paweł Milewski, dyrektor obszaru poczta w WP.

Czytaj także: Custom ROM w pigułce: pierwsze kroki przed instalacją nowego Androida

Czym jest e-recepta?

E-recepta jest elektronicznym dokumentem, który zastępuje tradycyjną papierową receptę. Lekarze już od 8 stycznia będą mieli obowiązek wystawiania recept elektronicznych. Pacjenci e-receptę będą mogli zrealizować na podstawie czterocyfrowego kodu, który otrzymają w formie e-mail, SMS, lub wydruku informacyjnego. Forma zależy od tego, jak użytkownik skonfiguruje swoje Konto Pacjenta.

Źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.