Motorola będzie oferować tablety tylko z obsługą WiFi?

2 minuty czytania
Komentarze
Motorola XOOM 2 Ice Cream Sandwich

Producenci tabletów z systemem Android przyzwyczaili wszystkich do tego, że urządzenia te początkowo dostępne są tylko w wersji obsługującej WiFi. Motorola wychodzi przed szereg i ogłasza, że zamierza się skupić tylko na tej wersji – rezygnując ze stosowania modemów 3G i 4G.

Oferowanie tabletów z Androidem wyłącznie w wersji wyposażonej w moduł WiFi dla wielu osób jest dość niezrozumiałą taktyką. Taki model sprzedaży przyjął Asus, Acer, Motorola i wielu innych producentów. W przypadku Acera Iconii Tab A500, jak i Motoroli Xoom od pewnego czasu dostępne są również wersje obsługujące sieci 3G i 4G.

Duża część użytkowników odkłada zakup tabletu z Honeycomb oczekując właśnie na wersje wyposażoną zarówno w WiFi, jak i modem 3G. Producenci w ten sposób tracą klientów na rzecz innych firm, które w swojej ofercie mają urządzenia pozwalające na korzystanie z internetu niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajdują.

Sanjay Jha (dyrektor generalny Motorola Mobility) dał dość jasno do zrozumienia, że chęć wprowadzenia do sprzedaży tabletów obsługujących transmisję danych za pomocą sieci komórkowych ma bezpośrednie przełożenie na datę premiery urządzenia.

W przypadku Motoroli zapadła więc decyzja, że najważniejsze jest to, aby wszystkie nowe tablety trafiały jak najszybciej na rynek – w efekcie koncern skupia się przede wszystkim na produkcji tabletów obsługujących tylko WiFi. Amerykański koncern zamierza zastosować ten model jeszcze w tym roku – nowy tablet Motoroli ma się pojawić jeszcze w drugiej połowie tego roku.

Wygląda na to, że Motorola próbuje znaleźć sposób na zwiększenie swojego udziału w rynku tabletów z systemem Honeycomb. Do odniesienia sukcesu na miarę Transformera, konieczne będzie również obniżenie ceny, która w przypadku Xooma była stanowczo za wysoka, stawiając to urządzenie w czołówce rankingu najdroższych tabletów z Androidem. Najciekawsze jest jednak to, jak użytkownicy przyjmą decyzję Motoroli.

źródło: KnowYourMobile

Motyw