Super Retro Champ

Super Retro Champ – przenośna konsola retro z obsługą oryginalnych nośników

Newsy

Znany producent sprzętu dla fanów starych gier, czyli Retro My Arcade w poniedziałek ogłosił swoją najnowszą przenośną konsolę. Została ona niezwykle trafnie nazwana Super Retro Champ. Jest ona przeznaczona do grania w gry z ery 16-bitowej. Mowa więc o grach z Super Nintendo Entertainment System i Sega Genesis z obsługą ich wariantów regionalnych.

Super Retro Champ

Super Retro Champ

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Urządzenie jest wyposażone w 7-calowy wyświetlacz i a wbudowany akumulator, który oferuje do pięciu godzin gry na jednym ładowaniu. Rozgrywkę urozmaica fakt, że można ją toczyć, stawiając konsolę na rozkładanej podstawce i grać na bezprzewodowym kontrolerze. Jako że dwa takie są dołączone do zestawu, to umożliwia on zabawę także w tytuły wieloosobowe. Dzięki wyjściu HDMI możemy nawet podłączyć konsolę do telewizora. Mimo braku wyciąganych kontrolerów nie trudno dość do wniosku, że mamy tu do czynienia ze sprzętem, który stara się oferować podobną funkcjonalność jak Nintendo Switch. Nie jest to pierwsza omawiana tutaj konstrukcja o tej funkcjonalności zaprezentowana podczas targów. Propozycja od Della jest jednak znacznie bardziej bezpośrednią kopią. Oczywiście nie ma nic złego we wzorowaniu się na dobrych pomysłach. Na tym w dużej mierze opiera się postęp.

Zobacz też: Bateria litowo-siarkowa – to ta rewolucja, na którą czekamy

Zestaw zawiera także wbudowany zestaw do czyszczenia cartridgy. Jest to świetny dodatek, biorąc pod uwagę, że te mają już swoje lata i ich piny potrafią być nieco zaśniedziałe. Konsola niestety nie oferuje pamięci wbudowanej. Możemy więc zapomnieć o zapisywaniu bezpośrednio na niej stanów gry. Co prawda nośniki na konsole 16-bitowe zwykle posiadają podtrzymywalną pamięć zapisów, jednak po tylu latach ich baterie są już do wymiany, a nie każdy chce rozbierać oryginalny nośnik, który po takiej operacji sporo straci na wartości kolekcjonerskiej. Super Retro Champ to następca konsoli Retro Champa firmy, który, jak można się domyślić, obsługiwała gry z NES-a. Cena nowej konsoli ma sugerowaną cenę detaliczną 109,99 USD i zostanie wprowadzona na rynek jeszcze w tym roku.

Źródło: TechSpot


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x