Firmę Bic jako dzieci kojarzyliśmy z długopisami. Jako dorośli z maszynkami do golenia. Nowy produkt kierowany jest do tej drugiej grupy klientów. Producent postanowił skorzystać z chwytliwego, choć mało oryginalnego sloganu „The Next Bic Thing”. Zaprezentowana maszynka do golenia na mokro ma być inteligentna. Jak bardzo? Sprawdźmy.

Co ma do zaoferowania inteligentna maszynka do golenia Bic?

inteligentna maszynka do golenia

Nowa generacja maszynki z pięcioma ostrzami na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym. Na rynku mamy wiele konstrukcji tego typu. Jednak po zapoznaniu się z jej możliwościami okazuje się, że sprzęt ten potrafi całkiem sporo. Mierzy temperaturę skóry, czas golenia, liczbę pociągnięć, a nawet zużycie wody. Za to, że maszynka będzie smart, odpowiada firma Invoxia specjalizująca się w produkcji urządzeń śledzących GPS. Jak się zapewne domyślacie, zebrane przez maszynkę dane trafią na smartfona. Wszystko dzięki technologii Bluetooth oraz specjalnie przygotowanej aplikacji, którą trzeba będzie uruchomić w trakcie golenia.

Kiedy kupimy inteligentną maszynkę Bic?

inteligentna maszynka do golenia

Niestety nie wiadomo. Przedstawiony prototyp wyprodukowany zostanie w bardzo ograniczonej ilości. Na początek maszynka trafi do 500 testerów. Aby zostać jednym z nich, można udać się na stronę The Next Bic Thing i przejść przez proces rejestracji. Poza danymi konieczna jest odpowiedź na kilka pytań dotyczących wieku, wrażliwości skóry, częstotliwości golenia itd. Niestety do testów w chwili obecnej mogą przystąpić tylko mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Nie wiadomo, ile będą trwały testy oraz czy zaproszeni do nich zostaną także mieszkańcy innych państw. Zebrane dane pozwolić mają na stworzenie nowej maszynki, która trafi na rynek w bliżej nieokreślonym terminie. Poza lepszym goleniem prawdopodobnie będzie nas informowała o konieczności wymiany ostrza. Skoro do premiery pozostało sporo czasu, to zapewne liczba funkcji, które można określić jako smart, na pewno się zwiększy.

Zobacz także: Oto telefon, dzięki któremu się ogolicie. Czy jest on jednak wytrzymały?

Źródło: Bic, Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.