Może i internet jest coraz szybszy, ale pliki także ważą coraz więcej. Dlatego też pomimo szerokiego wyboru dysków w chmurze często znacznie lepszą metodą przenoszenia danych są nośniki fizyczne. Zwłaszcza w epoce niezwykle szybkich zewnętrznych nośników SSD. Tutaj jednak możemy sobie pozwolić na maksymalnie 2/4 TB miejsca na pliki. Dlatego też w przypadku naprawdę dużych plików wciąż dominują tu powolne dyski talerzowe. Wszystko może jednak zmienić SanDisk.

SanDisk przenośny SSD 8 TB i pendrive 1 TB

SanDisk przenośny SSD 8 TB

SanDisk podczas targów CES zaprezentował prototyp zewnętrznego nośnika o pojemności 8 TB. Firma twierdzi, że jest to przenośny dysk SSD o największej pojemności na świecie i szybkości transferu do 20 Gb/s. Dysk wygląda na nieco większy niż obecne modele Extreme Portable External SSD firmy, ale tego należy się spodziewać, ponieważ ma znacznie większą pojemność i przesyła dane mniej więcej cztery razy szybciej. Nie zapominajmy też o tym, że to wciąż prototyp. Produkt finalny może się okazać zauważalnie mniejszy. Niestety, nie wiadomo kiedy możemy liczyć na prezentację finalnego produktu.

Zobacz też: TWRP dostępne już dla popularnych modeli Xiaomi, Redmi i Nokii

SanDisk przenośny SSD 8 TB

Znacznie szybciej na rynek ma trafić pendrive SanDisk Ultra Dual Drive Luxe o pojemności 1 TB. Dzięki konstrukcji z dwoma złączami współpracuje zarówno ze standardowymi urządzeniami USB-A, jak i smartfonami i laptopami z portem USB-C. Rozwiązanie to z powodzeniem jest stosowane także w starszych pendrive producenta, o czym wspomniał Łukasz w swoim teście. Wystarczy obrócić część złącza o 180 stopni, aby przełączyć się z jednego na drugie. Całkowicie metalowa konstrukcja nadaje temu nośnikowi elegancki wygląd, który nie będzie wyglądał głupio na breloczku. Producent obiecuje, że trafi on na sklepowe półki jeszcze w tym kwartale.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.