ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
ThinkPad X1 Fold

Pierwszy składany tablet na świecie stał się faktem – poznajcie Lenovo ThinkPad X1 Fold

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Lenovo jest niemal gotowe do wypuszczenia na rynek pierwszego na świecie tabletu ze składanym ekranem. Sama nazwa wskazuje, że mamy tu do czynienia z produktem najwyższej klasy nie tylko cenowej, ale i jakościowej. Nazywa się on bowiem ThinkPad X1 Fold, jest więc przedstawicielem flagowych urządzeń z tej uwielbianej przez rzeszę fanów na całym świecie serii.

ThinkPad X1 Fold

ThinkPad X1 Fold ma 13,3-calowy ekran otoczony dość grubą ramką w porównaniu z nowoczesnymi tabletami i laptopami. Jest to jednak zrozumiałe, biorąc pod uwagę ilość technologii, którą Lenovo musiał wcisnąć do urządzenia. ThinkPad X1 Fold składa się do wewnątrz, a dwie połówki ekranu leżą prawie płasko na sobie, zatrzaskując się magnetycznie. Pozostawia to niewielką lukę między nimi. Największym atutem serii ThinkPad zawsze były jednak klawiatury. Trzeba przyznać, że producent potrafi w jej ramach zagwarantować niesamowitą jakość pisania, nawet w tanich urządzeniach. Sam mam już drugiego ThinkPada z Chrome OS, a pisanie na nim to prawdziwa przyjemność. Na szczęście producent dorzucił klawiaturę jako akcesorium. Co więcej, idealnie mieści się ona w szparę w złożonym ekranie.

Zobacz też: Postanowienia na 2020: wyrzucić Chrome, sprzedać OnePlus 7 Pro i…

Ta klawiatura jest jednym z akcesoriów, których nie widzieliśmy, gdy Lenovo po raz pierwszy pokazał X1 Fold, i to robi dużą różnicę. Dzięki niemu można w zasadzie zamienić tablet w mini laptopa, kładąc prawdziwą klawiaturę z fizycznymi klawiszami na dolnej połowie. Co więcej, łączy się ona z nią przy pomocy magnesów. Dzięki temu jest bardzo stabilnie połączona z resztą urządzenia. ThinkPad X1 Fold bezprzewodowo ładuje ją, gdy jest ona umieszczona między ekranami. Całość działa pod kontrolą Windowsa 10X. Oznacza to, że nie musimy się obawiać problemów z obsługą elastycznego wyświetlacza przez system operacyjny.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy