Szef działu produktów HMD, Juho Sarvikas opublikował na Twitterze niecodzienny wpis. Wynika z niego, że wkrótce może pojawić się nowa Nokia w stylu retro. Nie wiemy jeszcze, czy byłaby ona odświeżoną wersją klasycznego modelu Nokii, czy smartfonem nawiązującym swoją stylistyką do dawnych czasów.

Nokia w stylu retro zapowiedziana w niecodziennym tweecie

Juho Sarvikas opublikował na Twitterze zdjęcia sportowych butów marki Adidas Originals. Dodał też krótki tekst, w którym przekazał, że to już czwarty rok, w którym kupuje nowe buty z myślą o konferencjach CES i MWC. Entuzjastów technologii szczególnie zaciekawiła końcówka tweeta. Sarvikas zasugerował w niej, że skoro znalazł nową, limitowaną parę butów Adidas Originals, to może to jedynie oznaczać, że pora na zaprezentowanie nowej Nokii Original. W tym kontekście jedyne, co nasuwa się na myśl, to że Nokia Original będzie klasycznym telefonem. Jeśli jednak nie, to w jakiś sposób musi do tradycyjnych modeli nawiązywać. Jeśli Sarvikas nie żartował, możemy się spodziewać, że Nokia w stylu retro zostanie zaprezentowana podczas wydarzeń CES lub MWC. To pierwsze zaczyna się już jutro, MWC natomiast czeka nas w lutym.

Czytaj także: Największe zalety płatności bezgotówkowych

Nokia w stylu retro – smartfon czy zwykły telefon?

Obecnie obserwatorzy rynku technologii, ale też zwykli klienci, skupiają się głównie na smartfonach. Mimo to niewykluczone, że nowa klasyczna Nokia będzie nie tylko nawiązywać stylistyką do dawnych modeli telefonów, ale też zwyczajnie będzie prostym urządzeniem służącym do dzwonienia. Dawniej Nokia była kojarzona z prostych i solidnych telefonów. Już w erze smartfonów pod szyldem marki ukazują się nadal klasyczne telefony. Czasem są to odświeżone wersje dawnych sprzedażowych hitów, w ubiegłych latach były to np. kolejne wersje Nokii 3310 czy Nokii 8110. W 2019 roku nie doczekaliśmy się jednak premiery tego typu. Czym dokładnie będzie retro Nokia i czy w ogóle się ukaże, przekonamy się być może już w najbliższych tygodniach.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.