ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Posiadacze Xperii zagrają w gry z Playstation – dla pozostałych nagroda pocieszenia

Autor: Michał Brzeziński Kategoria: Newsy
xperia play

Co się stanie, gdy połączymy fana Playstation One oraz posiadacza Xperii Play? Bardzo ciekawy projekt. Użytkownik forum XDA o nicku yifanlu postanowił, że umożliwi odtwarzanie gier z najstarszej wersji Playstation na wspomnianym telefonie.

Problem został rozwiązany wykorzystując inżynierię wsteczną – sprawdzono jak sformatowanego pliku oczekuje oprogramowanie. W ten sposób osiągnięto pierwszy cel, czyli uruchomienie 'Crash Bandicoot 3′:

Autor inicjatywy twierdzi, że nie zostało dużo do zrobienia i narzędzie do konwertowania plików ISO do APK już wkrótce będzie dostępne. Mamy czego zazdrościć posiadaczem Xperii Play…

Więcej informacji na temat projektu znajdziecie na forum XDA.

Dla posiadaczy innych telefonów też mamy dobrą wiadomość – chociaż zupełnie niezwiązaną z powyższym. Jak powszechnie wiadomo, wielu graczy z Androidem narzeka na zbyt małą ilość fizycznych przycisków lub ich złe rozmieszczenie. I właśnie dla nich powstał program ’Sixaxis Controller’ (4,71zł), który pozwala na podłączenie do naszego urządzenia pada z Playstation 3. Łączność odbywa się przez bluetooth; niestety nie wszystkie telefon chcą współpracować w ten sposób. Z tego powodu autor aplikacji zaleca zainstalowanie Sixaxis Compatibility Checker, która, jak sama nazwa wskazuje, sprawdzi kompatybilność naszego urządzenia i być może pozwoli zaoszczędzić parę złotych.

Wszystko wskazuje na to, że przepowiednia Qualcomma się sprawdza. Dla nas to dobra wiadomość – konsole będą musiały się naprawdę postarać, żeby zatrzymać klientów. Uważacie, że rzeczywiście za jakiś czas głównym centrum gier będzie nasz smartfon?

źródło: pocketnow.com phandroid.com

Sprawdź najnowsze wpisy