Sony chce być firmą, która tworzy wyłącznie smartfony premium. Naturalnie średniaki nadal pojawiają się w portfolio, ale wyraźnie widać, że są to swego rodzaju próby pokazania tego, co może zachwycać dopiero w najdroższych propozycjach. Ostatnim zaprezentowanym telefonem od Sony jest Xperia 5, która jako pierwsza może doczekać się swojego następcy. Na pewno jest to pierwszy smartfon nowej generacji od Japończyków, którego wygląd i część specyfikacji możemy Wam przybliżyć.

Sony Xperia 5 Plus z wyglądem łączącym nowoczesność i tradycje Japończyków

Co prawda już Xperia 1 i Xperia 5 pokazały, że Sony nie ma zamiaru więcej stosować pasów lotniskowych, ale nadal do konkurencji trochę brakowało. Tymczasem wygląd Xperii 5 Plus pokazuje, że firma ma nawet szansę ośmieszyć konkurencję bardzo cienkimi ramkami, które nie wymuszają wycinania wyświetlacza. Przy okazji pojawia się prosty, metalowy korpus, który dodaje elegancji całej konstrukcji. Jedynie wystające aparaty zapowiadają się na element do narzekania, ale to już domena większości flagowców. Czy Xperia 5 Plus również będzie się do nich zaliczać? Prawdopodobnie tak, choć z ujawnionej części specyfikacji nie można tego bezpośrednio wysnuć:

  • 6,6-calowy wyświetlacz OLED
  • głośniki stereo
  • aparaty:
    • przód: 8 MPx
    • tył: potrójny z kamerą ToF
  • czytnik linii papilarnych na krawędzi
  • gniazdo słuchawkowe
  • wymiary: 168,2 x 71,6 x 8,1 mm (9,3 mm z uwzględnieniem aparatów)

Zobacz też: Huawei otworzył sklep, w którym klientów obsługują roboty.

Sony ma w zwyczaju przedstawiać swoje nowe smartfony na największych targach. Nie będzie to CES, które jutro oficjalnie startuje. Premiery Xperii 5 Plus i być może Xperii 3 (0, 1 Plus?) spodziewajmy się na targach Mobile World Congress w Barcelonie, które odbędą się pod koniec lutego.

Źródło: Slashleaks, Twitter (OnLeaks)

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.