Wczoraj informowaliśmy Was, że Samsung wydał ostateczną aktualizację z Androidem 10 dla Galaxy S9. Tym samym był to ostatni flagowiec, dla którego Koreańczycy musieli przygotować nowy system. Teraz nadchodzi czas średniaków. Siłą rzeczy z wyższym priorytetem jest traktowana odnowiona w zeszłym roku seria Galaxy A, ale to wcale nie oznacza, że posiadacze starszych urządzeń będą musieli znacznie dłużej czekać. Otóż do Sieci już przedostały się ślady Androida 10 dla tytułowych Galaxy A6, Galaxy A6+ i Galaxy A7 (2018).

Samsung testuje Androida 10 dla Galaxy A6, Galaxy A6+ i Galaxy A7 (2018)

samsung galaxy a6

Wcześniej podobne ślady pojawiły się odnośnie do Galaxy A40 i Galaxy A50. Podobnie spać spokojnie powinni użytkownicy innych modeli z rodziny Galaxy A od A30 w górę. Tym razem testowane są następujące wydania Androida 10:

Skąd wiemy, że to akurat Android 10? Oczywiście ze względu na standaryzację oznaczeń Samsunga. O nowej wersji oprogramowania świadczy litera C w powyższych ciągach. Odpowiednio B i A oznaczają Androida Pie oraz Oreo. Oczywiście początkowe cztery znaki odpowiadają nazwom kodowym, o czym posiadacze doskonale powinni wiedzieć.

Zobacz też: Jeśli oglądasz filmy na YouTube dla komentarzy, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość.

Oczywiście to, że teraz trwają testy wewnętrzne Koreańczyków w ramach modeli Galaxy A6, Galaxy A6+ i Galaxy A7 (2018), wcale nie musi oznaczać, że lada moment zostaną udostępnione otwarte testy, a tuż po nich ostateczna aktualizacja do Androida 10. Znając oficjalny harmonogram Samsunga, spodziewajmy się najpóźniej wydania oprogramowania w maju. Jednak lider mobilnego rynku zazwyczaj znacząco wyprzedza te terminy – przynajmniej w kontekście naszego kraju. Tym razem też nie spodziewałbym się otwartych testów – te dotyczą głównie flagowców.

Źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.