E-sport coraz bardziej zyskuje na popularności. Nic więc dziwnego, że powstaje sprzęt dedykowany profesjonalnym graczom. Jest on niczym dobre narty dla skoczka narciarskiego. Asus i Nvidia nawiązały współpracę w celu opracowania monitora ROG Swift 360 Hz, który jest obecnie oficjalnie najlepszy w dziedzinie e-sportu. Jak sama nazwa wskazuje. oferuje on odświeżanie obrazu na poziomie 360 Hz.

ASUS Rog Swift

ASUS Rog Swift

Jest on kompatybilny z G-Sync, więc nie ma smużenia się, ani duchów pomimo niespotykanego dotąd odświeżania. Ma on przekątną 24,5-cala i oferuje rozdzielczość Full HD. Większe wymiary mogłyby tu jedynie przeszkadzać, natomiast wyższa rozdzielczość w tym przypadku nie ma większego sensu. Nie jest to więc sprzęt dla nawet zaawansowanego gracza, a jedynie dla specjalisty, dla którego każda milisekunda może przesądzać o porażce lub wygranej. Wszystko to sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla e-sportu, który naturalnie jest jego rynkiem docelowym. Zwłaszcza że istnieją uzasadnione dowody na to, że monitory 240 Hz sprawiają, że czas reakcji pro gracza jest nieco krótszy.

Zobacz też: Tesla może zaliczyć 2019 rok do wyjątkowo udanych

To sprawia, że profesjonalni gracze są w stanie znacznie szybciej ocenić sytuacje i oddać celny strzał od razu, kiedy przeciwnik wyłoni się zza osłony. Pozostaje pytanie, czy poprawa jest widoczna nawet przy 360 Hz? Asus i Nvidia są o tym przekonane. Według ich testów celność strzału może wzrosnąć aż o 4%. Podczas profesjonalnych rozgrywek jest to naprawdę dużo. Jednak w przypadku przeciętnego gracza taki monitor niewiele zmieni o ile w ogóle.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.