TWRP nie ma sobie równych w ramach zmodyfikowanych narzędzi recovery Androida. TeamWin Recovery Project zdecydowanie zepchnęło w kąt konkurencję i dzisiaj stanowi podstawę dla osób, które chcą zacząć przygodę z korzystania z nieoficjalnych wydań Robocika na ich sprzęt. O ile producenci urządzeń mobilnych skutecznie utrudniają ten proces, tak wciąż wiele popularnych modeli może bez obaw próbować swoich sił z systemami dalekimi od tych oryginalnych. Dzisiejsza aktualizacja dodaje do spisu wspieranych smartfonów popularne propozycje od Nokii, Xiaomi, Redmi i Realme.

TWRP w końcu wspiera znane nam smartfony Xiaomi, Redmi, Nokii i Realme

smartfon do 1500 zł - nokia 7.2

Bez zbędnego przedłużania, oto spis nowości, które TWRP oficjalnie wspiera:

Warto przypomnieć, że w ramach najnowszych Nokii (6.2 i 7.2) przez pewien czas można było spotkać się z egzemplarzami z odblokowanym bootloaderem. Jednak szybko się okazało, że to pomyłka HMD Global i jedna aktualizacja sprawiła, aby trzeba było szukać od nowa obejścia.

Zobacz też: Nokia 9.2 PureView nie ujrzy szybko światła dziennego.

Naturalnie zainteresowani instalacją TWRP mogą skorzystać z zamieszczonych powyżej linków dla poszczególnych modeli, jak i sprawdzić działanie oficjalnej aplikacji, którą znajdziecie za darmo w Sklepie Play. Naturalnie do przeprowadzenia pełnego procesu należy mieć zrootowane urządzenie. Bez tych uprawnień będziecie mogli sprawdzić jedynie zgodność modelu. Zabieracie się za modyfikację, czy już odstawiliście je dawno na bok?

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.