Ostatni rok nie był łaskawy dla Intela. Niebiescy, którzy od lat cieszyli się pozycją lidera rynku, mocno oberwali od AMD. Co gorsza, czerwoni ich zmiażdżyli w niemal każdym segmencie. Intel od lat funkcjonował na rynku pozbawiony jakiegokolwiek realnego zagrożenia, wypuszczając co roku procesory, które niewiele się różniły od poprzedników. Firma nie była gotowa na konkurencję, zwłaszcza działającą aż tak agresywnie. Wiele jednak wskazuje na to, że lider rynku otrząsnął się już z pierwszego szoku i przygotowuje kontratak na rynku konsumenckim.

Intel obiecuje i7 z taktowaniem 5 GHz

Intel I7 5 GHz

Intel złożył przed targami CES śmiałe oświadczenie: Dzięki nadchodzącym procesorom Core i7 H 10 generacji, które trafią do notebooków, firma przekroczyła barierę 5 GHz. Dzięki temu będą one jeszcze szybsze niż obecne, najwyższej klasy procesory Core i9 z serii H, 9980HK, które osiągają maksymalną częstotliwość 5 GHz. Oczywiście, nie jest to zbyt zaskakujące, że Intel sięga tak wysokich zegarów, ale godne uwagi jest to, że robi to w linii i7. I jak zwykle, można się spodziewać, że następny układ i9 pojawi się jeszcze szybciej niż ten i7.

Zobacz też: Take-Two składa pozew za Red Dead Redemption na PC

Dodatkowo firma twierdzi, że procesory dziesiątej generacji z serii H będą również lepiej skalować się na ośmiu rdzeniach. To również powinno doprowadzić do przyzwoitego wzrostu wydajności. Niebiescy nie chcą ujawniać więcej szczegółów na temat swoich przyszłych procesorów. Jednak możemy spodziewać się, że usłyszymy więcej podczas konferencji CES, która odbędzie się już dziś wieczorem. Jak widać, gigant zaczął od zabezpieczania rynku, gdzie wciąż oferuje najlepsze rozwiązania, czyli tego laptopów. Osobiście jednak czekam na odpowiedź Niebieskich na rynku komputerów stacjonarnych.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.