Xiaomi umieściło na portalu Weibo grafikę, która zapowiada wielkie zmiany w podejściu firmy do laptopów. Te mają mieć miejsce w 2020 roku i nadać temu segmentowi firmy nowy kierunek. Nie wiadomo czy producent nie był zadowolony z obecnego rozwoju swoich urządzeń, czy przeważyła o tym jakaś inna kwestia. Cieszy jednak fakt, że chińska firma jest gotowa do radykalnych kroków i całkowitej zmiany podejścia w sytuacji, kiedy nie jest zadowolona z dotychczasowych rezultatów.

Xiaomi zmienia podejście do laptopów w 2020 roku

Xiaomi Laptopy 2020

Seria Mi Notebook wprowadziła na rynek swój pierwszy produkt w 2016 roku i od tego czasu nie nastąpiła znacząca zmiana w ich wyglądzie. Są one na tyle podobne, że rozróżnienie generacji urządzenia, z jaką mamy do czynienia, jest niezwykle trudne, nawet kiedy stoją one obok siebie. Powyższa grafika sugeruje jednak zmiany w tej kwestii. Oczywiście poza zmienionym wyglądem możemy oczekiwać także udoskonalenia w kwestii sprzętowej. Te jednak są standardem w przypadku każdej nowej generacji. Skupmy się więc na samej bryle urządzenia. To, co Xiaomi może zrobić to zmniejszenie ramek wyświetlacza i nadanie im równej szerokości z każdej strony.

Zobacz też: Przychody TikTok rosną w oszałamiającym tempie

Ten styl został już wykorzystany przez Xiaomi w RedmiBooku, nadając mu bezramkowy wygląd. Taka konstrukcja sprawia, że komputer staje się mniejszy, zachowując przy tym sporych rozmiarów wyświetlacz. Skoro więc producent zdecydował się na takie podejście u swojej tańszej marki. Nie ma więc powodu, żeby nie poszedł w tę stronę także z produktami z głównej serii. Oczywiście skupiając się przy tym na zapewnieniu wyższej jakości obudowy oraz poprawie wydajności. Osobiście mam nadzieję, że dostaniemy laptopy z wysokiej klasy wyświetlaczem, długim czasem pracy na baterii i wygodną klawiaturą.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.