Nintendo Switch jest ogromnym sukcesem japońskiej firmy od czasu premiery w 2017 roku. Jednak wraz z nadchodzącą pod koniec tego roku nową generacją konsol ograniczenia sprzętowe tej hybrydy stają się coraz bardziej rażące. Może się to jednak zmienić dzięki Switchowi Pro z obsługą 4K, Jeden z analityków twierdzi, że taki wariant zostanie wprowadzony na rynek w tym roku.

Switch Pro 4K

Switch Pro 4K
Gameindustry.biz w zestawieniu z prognozami analityków na 2020 rok rozmawiał z dr. Serkanem Toto z Kantan Games, który stwierdził:

Nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że Nintendo uruchomi Switcha Pro w 2020 roku, myślę, że będzie on kosztował 399 USD.

Toto wierzy, że Switch Pro będzie obsługiwał rozdzielczości 4K, oraz zostanie wyposażony w znacznie wydajniejsze podzespoły. Uważa również, że zostanie on wprowadzony na rynek tuż po wakacjach, pokonując tym samym PlayStation 5 i Xbox Series X. Toto przewidział, że zarówno Nintendo Switch Lite, jak i Switch Pro pojawią się w 2019 roku. Jak widać, jego przewidywania, przynajmniej częściowo, już się sprawdziły.

Zobacz też: Wyciekła kluczowa część specyfikacji Realme X50 5G – szykuje się prawdziwy hit

Analityk dodaje, że relacja między Microsoftem i Nintendo będzie kontynuowana, z większą ilością gier producenta Windows przybywających na konsolach tego ostatniego. Uważa on również, że Nintendo wyda na platformie mobilnej grę, która może być przedstawicielem serii Legend Of Zelda. Pamiętajmy jednak, że żaden inny analityk nie wspomniał o Switch Pro. Natomiast samo Nintendo milczy na temat nowej wersji swojej konsoli. Warto więc podchodzić do tych rewelacji z pewną dozą rezerwy.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.