W zeszłym roku OnePlus wypracował modę na stosowanie wyświetlaczy z wyższą częstotliwością odświeżania w tradycyjnych smartfonach. Naturalnie dużo wcześniej takie ekrany mogliśmy poznać w propozycjach dla graczy, które w głównej mierze traktowane są jako ciekawostki. W tym roku dobitnie się przekonamy, że ekrany 60 Hz we flagowcach odejdą do lamusa. Samsung nie może być wyjątkiem i okazuje się, że Koreańczycy nie mają zamiaru się ograniczać – wszystkie modele będą mogły pochwalić się dwukrotnie wyższą częstotliwością od dotychczasowych standardów.

Wszystkie modele Galaxy S20 z wyświetlaczami 120 Hz

Niezastąpiony Ice Universe w tradycyjnie niecodzienny dla siebie sposób przekazał informację, że cała rodzina Galaxy S20 otrzyma wyświetlacze 120 Hz. Jeśli dziwią Was dopiski, to pamiętajcie, że zmiana nomenklatury Samsunga nie dotyczy tylko cyfr. Teraz bazowej propozycji będzie towarzyszyć model z plusem i Ultra, choć ten ostatni jeszcze może się zmienić. Niemniej do premiery Galaxy S20 (i Galaxy Fold 2) już naprawdę nie zostało wiele czasu, więc kombinowanie z dopiskami zapewne zostało już domknięte. Oczywiście mają one zdecydowanie mniejsze znaczenie, aniżeli same wyświetlacze 120 Hz. O ile wcześniej jedynie słyszeliśmy pogłoski o 90 Hz i to w wybranych wersjach, tak teraz wiemy, że Samsung nie ma zamiaru się ograniczać.

Zobacz też: Niewidzialny aparat od OnePlusa – Concept One zapowiedziany.

Oczywiście co bardziej uszczypliwi mogą się przyczepić, że od Samsunga powinniśmy wymagać najlepszych technologii. W końcu taki Sharp Aquos Zero2 stawia na 240 Hz. Niemniej poza Japończykami jeszcze nikt nie poszedł w tym samym kierunku, a 120 Hz wciąż stanowi istotny punkt w rozwoju flagowców Koreańczyków.

Źródło: Twitter (Ice Universe)

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.