ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Galaxy S9 samsung

Samsung Galaxy S9 z aktualizacją do Androida 10 z One UI 2 – koniec testów

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Samsung może się pochwalić jednym z najbardziej rozbudowanych portfolio na mobilnym rynku. Jest to też podstawa do tego, że Koreańczycy od wielu lat pewnie utrzymują się na fotelu lidera. Jednak jest to też problem, gdy tyle urządzeń trzeba aktualizować. Wtedy do gry wchodzą priorytety i na dzień dobry to flagowe modele poznają nowe oprogramowanie – im nowsze, tym naturalnie szybciej. Serie Galaxy S10 i Galaxy Note10 już znają Androida 10, więc teraz przyszedł czas na Galaxy S9. Samsung po dwóch miesiącach testów postanowili wydać gotowe oprogramowanie.

Samsung Galaxy S9 z Androidem 10 i nakładką One UI 2 – oficjalna aktualizacja wydana u naszych sąsiadów

samsung galaxy s9

Pod koniec listopada Samsung rozpoczął testy Androida 10 z One UI 2 dla Galaxy S9. Wczoraj Koreańczycy postanowili udostępnić ostateczną wersję tego systemu, już bez dopisku beta, ale z grudniowymi zabezpieczeniami. Takie wieści dochodzą do nas z Niemiec, a więc państwa, które ma wysoki priorytet u Samsunga. To kolejny przypadek, kiedy właśnie nasi sąsiedzi otrzymują jako pierwsi aktualizację. Niestety, ale nie wiemy, czy omawiane oprogramowanie dotyczy wyłącznie osób, które uczestniczyły w testach, czy też jest to system wydany dla wszystkich użytkowników Galaxy S9.

Zobacz też: Pixele nie dostają aktualizacji – Google przeprasza i wyjaśnia sytuację.

Jeśli tym razem Samsung nie zmieni swojego podejścia, to zapewne na dniach Android 10 z One UI 2 dla Galaxy S9 pojawi się też w Polsce. Jest to też zarazem najprawdopodobniej ostatnia duża aktualizacja, którą otrzymują dwuletnie flagowce Koreańczyków. Galaxy S9 i Galaxy S9+ zadebiutowały z Androidem 8.0 Oreo na pokładzie, więc ich czas już powoli się kończy w ramach oficjalnego wsparcia. Tymczasem sprawdźcie, kiedy inne smartfony Samsunga otrzymają Androida 10.

[Aktualizacja] Jak się jednak okazało, to kolejna beta.

Źródło: ScoopByte

Sprawdź najnowsze wpisy