sony xperia z3 1212

 

Półroczny okres bycia najlepszym smartfonem to już norma, niestety… Tym samym jesteśmy już w drugiej połowie 2014. roku, a co za tym idzie możemy powoli myśleć o następcach znanych nam dzisiaj „flagowców”. O ile Samsung, HTC i LG ukrywają takie modele pod zmodyfikowanymi nazwami to Sony wprost szykuje już Xperię Z3.

 

Specyfikacja następcy Z2 już jakiś czas krąży po Internecie, podobnie jak zdjęcia przedstawiające omawiany model. Jednak wciąż nie mieliśmy za dużo pewności, gdyż źródła takich informacji były dla nas nowościami. Teraz niejako przyszło „potwierdzenie”. Jest nim Evan Blass, który przedstawił takie oto dane techniczne, które przypisał Xperii Z3:

 

 

Nie wyglądają Wam te dane znajomo? Oczywiście, że tak – w końcu to specyfikacja Xperii Z2. W takim razie czym Sony chce zaskoczyć w swoim najnowszym flagowcu? Z pewnością zmieni się budowa telefonu, której grubość ma nie przekraczać 7 mm. Również ramki w okół wyświetlacza mają się zmniejszyć, co dla Japończyków powinno być priorytetem. Jednak to wciąż bardzo mało, żeby warto było prezentować następcę dla tak ważnego w firmie urządzenia. Dla przypomnienia, wspomniane wcześniej zdjęcia:

 

sony xperia z3 12122 sony xperia z3 12121 sony xperia z3 12120

 

Na razie nie możemy być zadowoleni takim rozwojem, ale pamiętajmy, że to wciąż plotki i w finalnej wersji Xperii Z3 może pojawić się chociażby Snapdragon 805 lub wyświetlacz prezentujący obraz w rozdzielczości QHD (2560×1440). O wszystkim zapewne przekonamy się już we wrześniu, na targach IFA w Berlinie – wtedy planowana jest premiera najnowszego modelu Sony z najwyższej półki.

 

 

źródło: @evleaks

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.