TikTok jest obecnie jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. Dodatkowo rozwija się on najszybciej ze wszystkich dostępnych na rynku. Polega on na umieszczaniu bardzo krótkich, pionowo nagranych filmów na platformie. Dzięki tej prostocie zdobył on olbrzymią popularność w każdej grupie wiekowej, jednak najchętniej jest on używany przez młodzież.

TikTok chwali się wynikami

ByteDance chwali się, dochody z zakupów w aplikacji TikTok wzrosły o względem poprzedniego roku o 310%. Jest on naprawdę imponujący w ujęciu procentowym. Warto jednak spojrzeć na to, o jakiej kwocie dokładnie mówimy. Firma w trzecim kwartale zarobiła 20 milionów dolarów. Natomiast jej przychody w czwartym wyniosły już 50 milionów. Znacznie ciekawiej prezentuje się natomiast wzrost względem analogicznego okresu 2018 roku. Ten wynosi aż 520%. Jak więc widać pomimo licznych zastrzeżeń ze strony władz USA końcówka roku okazała się rekordowa dla serwisu i przełożyła się na najlepszy kwartał od momentu jego powstania.

Zobacz też: UOKiK nałożył karę na Cyfrowy Polsat. Spółka ma zapłacić 35 mln zł

Warto tu podkreślić, że serwis swój sukces zawdzięcza między innymi właśnie użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Więcej użytkowników aplikacji żyje jedynie w Indiach. Nic więc dziwnego, że usługa z chińskim rodowodem jest solą w oku dla tamtejszych władz. Te obecnie prowadzą kampanię anty chińską. Dodatkowo jest to pierwszy serwis tego typu, który jest tak popularny i jednocześnie nie należy do firmy z USA. Kraj ten nie najlepiej znosi sukcesy konkurencji z zagranicy.

Źródło: TechCrunch

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.