Według nowych przecieków Huawei rozpoczął badania rynku komputerów stacjonarnych. Chiński gigant jest już dobrze znany z szerokiej gamy produktów elektronicznych klasy konsumenckiej, w tym smartfonów, a nawet laptopów. Komputery stacjonarne mogą być kolejnym obszarem, w który firma planuje zainwestować. W końcu laptopy z serii MateBook zostały bardzo ciepło przyjęte przez wielu klientów.

Komputer stacjonarny Huawei

Komputer stacjonarny Huawei

Warto przypomnieć, że w przeszłości Huawei już oferował komputery stacjonarne. Jednak te były przeznaczone wyłącznie dla przedsiębiorstw komercyjnych. Natomiast gigant planuje wprowadzić do oferty urządzenia dedykowane konsumentom. Wiadomości o badaniach rynkowych Huawei zostały udostępnione online przez użytkownika Weibo. Wspomniał on również, że firma przeprowadza badania. Polegają one na pytaniu wielu wolontariuszy o to, czego oczekiwaliby od komputera stacjonarnego spod szyldu Huawei. Można więc przypuszczać, że firma mogła już rozpocząć budowę prototypów takich komputerów.

Zobacz też: Aktualizacja oferty Amazon Prime Video – co dziś dodano?

Post na chińskim portalu społecznościowym zdradził również wstępną specyfikację takiego komputera. Ze względu na liczne ograniczenia dotykające chińskiego giganta ma on zostać wyposażony w autorski procesor Kunpeng 920S. Wrażenie robi także obsługa pamięci operacyjnej do 64 GB. Niestety nie wiadomo jak wysoko taktowanej ani w jakim trybie pracy. Komputer ten posiada również dedykowaną kartę graficzną. Możliwe więc, że jest to jednostka skierowana także dla graczy. Nie wiadomo jednak czy będzie on obsługiwał system Windows 10. Najprawdopodobniej jednak będzie on oferowany jedynie pod rynek chiński. Jako że kraj ten rezygnuje z zachodniej technologii, to jest on zapewne projektowany pod chiński system operacyjny UOS.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.