Zakaz sprzedaży Galaxy Tab 10.1 w Europie staje się faktem

Michał Mynarski Michał Mynarski Newsy

galaxy-tab-10-1-p7100-product-image-4
Potyczki Samsunga i Apple trwają już bardzo długo, i o ile początkowe przepychanki wydawały się zabawne i niedorzeczne, o tyle teraz koreańskiemu producentowi do śmiechu już nie będzie.

W Europie wprowadzono zakaz sprzedaży flagowego tabletu Samsunga, czyli Galaxy Tab 10.1. Jeszcze niedawno podobna decyzja została podjęta w Australii, jednak niewielu zapewne wtedy sądziło, iż podobnie stanie się na tak dużym, europejskim rynku. Wyrok orzekł sąd w Niemczech i obowiązuje on na terenie całej Unii Europejskiej za wyjątkiem Holandii. Tam toczona jest już bliźniacza sprawa, jednak różnice w prawie w tym kraju wymusiły zastosowanie oddzielnych pozwów. Samsung od decyzji może się odwołać, jednak apelacje będzie rozważać ten sam sąd, dlatego koreański producent powinien do rozprawy dobrze się przygotować. Ta odbędzie się najwcześniej w przyszłym miesiącu i do tego czasu Galaxy Tab 10.1 nie może być sprzedawany ani reklamowany. Wszystko po raz kolejny obraca się wokół patentu o design, w Europie oznaczonego numerem 000181607-0001.

To potężny cios dla firmy, gdyż takowy zakaz na pewno wpłynie pozytywnie na sprzedaż wysoce konkurencyjnego iPada2. Jeżeli Apple dalej z taką skutecznością będzie blokować sprzedaż urządzeń Samsunga, korporacja będzie musiała dostosować się do żądań giganta z Cupertino. Teraz nie pozostało nam nic innego, jak czekać na decyzje sądów australijskich i europejskich przy apelacjach, o które Koreańczycy muszą się pokusić.

źródło: fosspatents, phandroid 

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy