zte header

ZTE tworzy nowy produkt na wyłączność T-Mobile. Plotki głoszą, że model wystąpi pod nazwą Olympia – oznaczony symbolem Z970. Do Sieci wyciekło również pierwsze zdjęcie, które jasno sugeruje, że w nasze ręce trafi spory sprzęt.

 

ZTE Olympia to 6-calowy „phablet”. Nie znamy jeszcze rozdzielczości wyświetlacza, ale możemy się domyślać, że będzie ona nie mniejsza niż 720p. Miłą niespodzianką byłoby zastosowanie 1920×1080, gdyż trudno się doszukać przy takiej wielkości ekranu również rozsądnej dla niego rozdzielczości. Telefon będzie wyposażony w 8-megapikselowy aparat umożliwiający nagrywanie w Full HD oraz przednią kamerkę, dzięki której zdjęcie zrobimy jedynie w 0,9 megapikselach. O ile pierwsza wartość nie dziwi, o tyle druga już zaskakuje biorąc pod uwagę „zapotrzebowanie” użytkowników na własne zdjęcia. Olympia otrzyma również możliwość rozszerzenia pamięci wewnętrznej za pomocą kart microSD.
zte olympia

Źródła nie podają na jakich podzespołach smartfon będzie działać, jedynie co wiemy to oprogramowanie Androida w wersji 4.4.2. Telefon otrzyma również od operatora specjalnie stworzone aplikacje.


ZTE Olympia jest już testowana od kilku miesięcy, tak więc wkrótce powinniśmy oczekiwać jej premiery. Nie wiadomo jednak na jakie rynki trafi smartfon ani nie możemy mówić o jego cenie. Pozostaje się domyślać na podstawie specyfikacji, że produkt dołączy do urządzeń ze średniej półki.

Lubicie phablety? Czy jesteście raczej zwolennikami mniejszych, lepiej leżących w dłoni smartfonów?

 

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.