Oppo to bardzo duża firma, która słynie głównie ze smartfonów i rewolucyjnych rozwiązań, jakie w nich implementuje. Od dawna wiadomo, że rynek dąży do całkowicie bezramkowych wyświetlaczy, a wszechobecne wycięcia (tzw. notche) są tylko półśrodkiem, tak samo jak wysuwane aparaty, które można znaleźć w kilku smartfonach. Z jakiegoś powodu Oppo opatentowało bardzo dziwne urządzenie, w którym aparat wysuwa się od boku. Na pierwszy rzut oka takie rozwiązanie nie ma żadnego sensu, ale być może Oppo ma jakiś plan.

Smartfon Oppo z aparatem wysuwanym od boku, czyli nowy patent chińskiej firmy

Oppo patent aparat wysuwany od boku

Wspomniany patent, który odnaleziono w bazie China National Intellectual Property Administration, możecie zobaczyć na powyższych grafikach. Nie da się ukryć, że pomysł jest dość niezwykły, bo aktualnie aparat w niektórych smartfonach wysuwa się tylko od góry. Mechanizm zamontowano nad przyciskiem power, z prawej strony, niemal na samej górze.

Zobacz także: Nowa aktualizacja OxygenOS wprowadza funkcję, którą smartfony OnePlusa powinny mieć od dawna

Ciężko powiedzieć, dlaczego Oppo opatentowało tak dziwne rozwiązanie, bo szczerze mówiąc, nie rozumiem, dlaczego miałoby ono być lepsze od mechanizmu wysuwanego od góry. Oczywiście jak to z patentami bywa, część z nich już na zawsze pozostaje tylko patentami. Na chwilę obecną nie wiadomo więc, czy Chińczycy kiedykolwiek rzeczywiście stworzą smartfon z aparatem wysuwanym od boku, jednak znając upodobania Oppo do nietypowych rozwiązań, to bardzo możliwe. Chcielibyście zobaczyć taki sprzęt na rynku? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.