W czerwcu ubiegłego roku Huawei ogłosił chipset Kirin 810. Układ ten został zaprojektowany jako serce telefonów wyższej i średniej klasy Huawei i Honor. Nova 5 i Nova 5 Pro były pierwszymi smartfonami, w których zastosowano ten procesor. Plotki mówią, że HiSilicon rozpoczął pracę nad jego następcą, który będzie nosił nazwę Kirin 820. Pojawiły się niektóre kluczowe szczegóły dotyczące nadchodzącego układu.

Kirin 820 nadchodzi

Kirin 820 nadchodzi

Spekuluje się, że chipset Kirin 820 może być zbudowany w procesie 6 nm przez Samsunga. Może nieco zaskakiwać fakt, że Huawei nie zdecydował się na współpracę z TSMC. Może to jednak wynikać z dość napiętej sytuacji pomiędzy Chinami i Tajwanem. Ewentualnie firmie może zależeć na czasie lub o pieniądze. Warto pamiętać, że TSMC pomija proces 6 nm i od razu przechodzi do 5 nm. Warto pamiętać, że Kirin 810 był najwydajniejszym układem swojej klasy na rynku. Górował on nad Snapdragonem 730G oraz MediaTekiem Helio G90T. Są duże szanse na to, że tym razem także uzyska taką przewagę.

Zobacz też: Ekstremalna litografia ultrafioletowa kolejnym etapem produkcji procesorów

Wszystko dlatego, że Kirin 820 według plotek będzie oparty na architekturze Cortex A77. Brakuje jednak informacji o układzie GPU i NPU. Dzięki zintegrowanemu modemowi 5G procesor ten będzie oferował wsparcie dla dwumodułowych sieci 5G. Mówi się, że masowa produkcja tego procesora rozpocznie się w drugim kwartale tego roku. Istnieje możliwość, że firma może ją ogłosić do końca czerwca lub na początku lipca. Huawei Nova 7 i Honor 10X będą pierwszymi urządzeniami, które będą napędzane przez ten układ.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.