Xiaomi zostało założone 6 kwietnia 2010 roku, w którym członkowie założyciele, a następnie pracownicy dzielili się symbolicznym posiłkiem, którym była kaszka Xiaomi. Według Lin’a Bin’a mały, 13-osobowy zespół obecny podczas dnia założenia firmy w znacznym stopniu przyczynił się do jej powstania i nadal odgrywa ważną, aktywną rolę. Jako że producent obchodzi w tym roku swoje dziesiąte urodziny, to przygotował zupełnie nowe logo, które możecie zobaczyć poniżej.

Nowe logo Xiaomi

Nowe logo Xiaomi

Od tego czasu Xiaomi jest jedną z najpopularniejszych marek smartfonów na świecie. Obecnie jest najlepiej sprzedającą się marką smartfonów w Indiach, a także stosunkowo popularną w swoim ojczystym kraju, w Chinach. Firma była również jedną z pierwszych firm sprzedających towary online. Co ciekawe przez wiele lat producent nie wydawał nic na reklamę. Niska marża i nietrwonienie pieniędzy na bzdury do tej pory są elementami strategii firmy. Ta znalazła nawet swojego naśladowcę pod postacią Realme. Bardzo dobrze to pokazuje, że filozofia Xiaomi jest bardzo dobrą drogą do sukcesu.

Zobacz też: Wiemy, ile zarabia kierownictwo Netflixa i jakie są przychody całej platformy

Obecnie Xiaomi jest czwartą najpopularniejszą marką smartfonów na świecie, a także czwartą, która sama opracowała chipset dla smartfonów. Chociaż autorskie układy tego producenta nie przetrwały jednak próby czasu. Warto zauważyć, że w lipcu 2019 roku chiński gigant technologiczny dołączył do globalnej listy Fortune 500 i zajął tam zaszczytne 486 miejsce. Forbes nagrodził również Xiaomi za bycie najbardziej innowacyjnym przedsiębiorstwem w Chinach w czerwcu 2019 roku. Xiaomi słynie nie tylko z produkcji smartfonów. Firma jest znana również z tego, że często oferuje produkty w każdej linii elektroniki użytkowej. Często też oferuje rzeczy, które nie mają z elektroniką nic wspólnego.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.