Firma Dell ujawniła pierwszego członka swojej nowej linii Latitude, czyli model 9510. Jest ont pierwszym laptopem tego producenta, który ma wbudowaną łączność komórkową 5G. To jednak niejedyny jego atut. Laptop ten oferuje przy okazji także niesamowity czas pracy na pojedynczym ładowaniu. Ten ma bowiem sięgać aż do 30 godzin. Już na starcie spełnia on dwa z podstawowych założeń Intelowego projektu Athena.

Laptop Dell z 5G i potężną baterią

Laptop Dell z 5G

Korpus nowego laptopa Latitude 9510 jest wykonany z aluminium. Waży on około 1,45 kg, chociaż waga może się nieznacznie wahać zależnie od konfiguracji. Warto też pamiętać, że przy wyjściu z domu, albo nawet przy krótszych wyjazdach możemy zapomnieć o ładowarce. Biorąc to pod uwagę, jego masa nie wypada wcale tak źle. Jest on wyposażony w 15-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD i jasności do 400 nitów. Jeśli chodzi o podzespoły, to możemy tam znaleźć w najwydajniejszym wariancie procesor Intel i7 dziesiątej generacji i do 1 TB pamięci masowej SSD. Niestety, producent nie podzielił się dostępnymi konfiguracjami pamięci operacyjnej. Na pewno nie znajdziemy tam jednak dedykowanej karty graficznej.

Zobacz też: Najbardziej opłacalne flagowce 2019 roku na chwilę obecną

Co ciekawe, Latitude 9510 oferuje łączność 5G dla sieci sub-6Ghz, ale nie mmWave, którą giganci telekomunikacyjni chcą wdrożyć w dużych ośrodkach miejskich. Wiemy, że Intel współpracuje z firmą Mediatek w zakresie modemów 5G do laptopów z procesorami z serii Core w 2021 roku. Jedna okazuje się, że firma była w stanie zrealizować swoją obietnicę nieco wcześniej niż się spodziewano. Jeśli chodzi o cenę, to producent wycenił tego laptopa na okolice 1799 USD. Nie wiadomo jednak do jakiej konfiguracji odnosi się ta cena.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.