Huawei to bardzo znana firma, która nie ma aktualnie lekko, bowiem znalazła się w samym środku wojny handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami, z których pochodzi. Pomimo trudności producent się nie poddaje i cały czas funkcjonuje jak gdyby nigdy nic. Idealnym tego przykładem jest fakt, że Huawei otworzył dziś w Chinach swój pierwszy sklep, w którym klienci są obsługiwani przez roboty.

Sklep Huawei z robotycznymi pracownikami

Sklep Huawei z robotami

Huawei idzie z duchem czasu, ponieważ firma właśnie otworzyła w Chinach swój nowy sklep stacjonarny, w którym nie pracują ludzie, a roboty – robotyczne ramiona, będąc precyzyjnym. Placówka jest otwarta 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, a robienie zakupów ogranicza się do wybrania konkretnego produktu przez panel dotykowy. Resztą zajmą się roboty, które są odpowiedzialne za odnajdowanie, pakowanie i przekazywanie klientom kupionych produktów. Oczywiście można także składać zamówienia przez sklep internetowy i odbierać je w tym stacjonarnym, którym władają maszyny.

Zobacz także: [Promocje dnia] Samsung Galaxy S10e, Huawei P30 Lite, Huawei Y5 2019 i więcej w bardzo dobrych cenach!

Na chwilę obecną opisywany sklep sprzedaje tylko smartfony i akcesoria do nich. Nie da się ukryć, że pomijając roboty, sama placówka wygląda jak żywcem wyjęta z filmów Sci-Fi – ma cylindryczny kształt i otoczona została kuloodpornym szkłem. Jeśli innowacja się przyjmie, a Huawei zbierze pozytywne opinie, to z czasem powstanie więcej tego typu sklepów – być może także poza Chinami.

Źródło: Gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.