GooglePlay

Na konferencji Google I/O amerykański gigant zaprezentował nowy styl Androida, obok którego nie można przejść obojętnie. Dlatego też już dzisiaj w ręce użytkowników trafia odświeżona wersja Sklepu Play, która prezentuje się wręcz fenomenalnie. Warto zobaczyć jakie zmiany ze sobą wnosi.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

 

Jeśli ktoś śledził informacje od początku to wie zapewne, że twórcy postawili na minimalizm oraz funkcjonalność. Sprawdźmy więc, co zostało zmienione i czy warto czekać na aktualizację. Zacznijmy od strony głównej, która pozostała bez zmian. Zupełnie tak samo jak kategorie i lista popularnych aplikacji. Przemianę w interfejsie zauważamy dopiero po wejściu w dany program. Jest o wiele schludniej i „czyściej” niż to miało miejsce wcześniej. Cała górna część ekranu zajęta jest przez zdjęcie aplikacji, poniżej zaś znajdziemy odświeżone ikony ocen. Zauważalną nowością jest opis produktu w trybie pełnoekranowym. Czy jest to wygodniejsze? Moim zdaniem tak, gdyż mam wszystko na pierwszym planie i nie muszę się bawić w przewijanie tekstu. Pojawiły się również swego rodzaju ograniczenia, jak na przykład podgląd listy poprawek, która jest teraz dostępna wyłącznie dla osób posiadających zainstalowaną aplikację.

Screenshot_2014-07-23-13-20-13

Promowany przez Google „Material Design” jest wręcz namacalny. Nowe animacje okien umilają spędzanie czasu w sklepie, a prostota jaką zastosowano przyspiesza znajdowanie interesujących nas informacji. Warto pamiętać, że to dopiero przedsmak, a fala nowości przypłynie do nas wraz z Androidem L.

Screenshot_2014-07-23-13-20-31

Czy taka aktualizacja zmiany wyglądu Sklepu Play jest dla Was istotna? A może nie przywiązywaliście uwagi do poprzedniej wersji i tak samo zrobicie w tym przypadku?

 

źródło: Android Authority

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.