Samsung sprzedał 6,7 mln telefonów 5G w 2019 roku. Są to głównie modele Galaxy S10 5G i Galaxy Note 10 Plus 5G. Przy okazji firma pochwaliła się lepszą, niż oczekiwano sprzedażą urządzeń obsługujących standard telefonii komórkowej nowej generacji. Chociaż 6,7 mln urządzeń może wyglądać skromnie w ogólnym schemacie rynku smartfonów, to jednak jest to lepszy wynik, niż oczekiwano.

Samsung liderem 5G

Samsung liderem 5G

Samsung spodziewał się do końca 2019 roku sprzedać łącznie tylko 4 mln sztuk takich urządzeń. Liczba ta stanowi również znaczną część nowego rynku 5G. Producent twierdzi, że jego urządzenia stanowią 53,9 procent wszystkich smartfonów z obsługą sieci najnowszej generacji. Oczekuje się, że rok 2020 będzie interesujący dla rozwoju 5G w całym rynku smartfonów. W odróżnieniu od telefonów z 2019 roku, które w dużej mierze nie obsługiwały 5G, flagowy procesor Snapdragon 865 firmy Qualcomm sprawi, że obsługa sieci nowej generacji będzie obowiązkowa w każdym z flagowych modeli pracujących na Androidzie.

Zobacz też: Przejścia dla „smartfonowych zombie” mają poprawić bezpieczeństwo pieszych w Polsce

Oznacza to, że nie dostaniemy już wariantów flagowców pozbawionych modemów 5G. Co prawda Snapdragon 865 sam w sobie nie posiada zintegrowanego modemu. Jest on jednak sprzedawany w zestawie z rozwiązaniem zewnętrznym. Nie ma także szans na to, że ktoś złoży smartfona z pominięciem tego elementu. W modemie tym znajduje się bowiem również układ odpowiedzialny za sieć LTE. Wątpię, żeby ktoś w 2020 roku pokusił się o flagowca z obsługą jedynie sieci 3G. Mimo wszystko należy się jednak spodziewać spadku udziału Samsunga w tym segmencie, ponieważ pojawiają się nowi gracze. Jednocześnie ze względu na wzrost całego nowego rynku pomimo spadających udziałów Samsung wciąż będzie notował coraz lepsze wyniki sprzedaży smartfonów 5G.

Źródło: TheVerge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.