Zarówno Samsung, jak i LG pokażą w tym roku lodówki z dodatkowymi funkcjami sztucznej inteligencji. Są to najnowsza edycja lodówki Samsung Family Hub oraz druga generacja lodówek InstaView ThinQ firmy LG. Obydwie zostały wyposażone w kamery AI, które potrafią rozpoznawać żywność. Ideą jest to, że kamery mogą skanować to, co znajduje się w środku i informować użytkowników o tym, czego brakuje, a nawet proponować posiłki w oparciu o składniki, które jeszcze posiadają.

Inteligentne lodówki Samsunga i LG

Inteligentne lodówki Samsunga i LG

Inteligentna lodówka Samsung Family Hub została po raz pierwszy zaprezentowana na targach CES 2016 i od tego czasu firma wprowadza na rynek zaktualizowane iteracje z obsługą Bixby, integracją SmartThings i głośnikami AKG. Najnowsza edycja dodaje aktualizacje oprogramowania, aby umożliwić rozpoznawanie obrazu AI w kamerach View Inside. Przedtem kamery pozwalały użytkownikom zobaczyć, co znajduje się w ich lodówce za pośrednictwem smartfona. Jest to świetna funkcja, która pozwala na podgląd zawartości lodówki podczas robienia zakupów. Dzięki aktualizacjom z włączoną sztuczną inteligencją Family Hub rzekomo będzie samodzielnie przygotowywał dla nas gotowe listy zakupów. Ciekawe tylko jak poradzi sobie z zawartością przetrzymywaną w pojemnikach? Aktualizacje oprogramowania obejmują również ulepszone planowanie posiłków z pomocą Whisk. Ten pozwala użytkownikom planować posiłki nawet na tydzień, a następnie tworzyć inteligentne listy zakupów z wykorzystaniem składników, które mają zastosowanie do wielu przepisów.

Zobacz też: Poznaliśmy datę premiery i kluczowe elementy specyfikacji Oppo F15

Inteligentne lodówki Samsunga i LG
LG prezentuje dwa modele swoich lodówek InstaView, oba wyposażone w 22-calowy wyświetlacz, który może stać się przezroczysty, pozwalając użytkownikom zobaczyć, co znajduje się w środku, bez otwierania drzwi i wypuszczania zimnego powietrza. W lodówkach InstaView ThinQ z wyposażeniem AI oraz InstaView z Craft Ice, które tworzą dwucalowe kulki lodu sferycznego. Te powinny topić się wolniej niż zwykły lód, ponieważ mają mniejszą powierzchnię niż lód w kostkach o takiej samej masie. Dzięki temu wolniej pochłaniają energię. Przyznam, że początkowo byłem sceptyczny co do pomysłu inteligentnej lodówki. Nadal takiej bym nie kupił, ale zaczynam rozumieć, dlaczego ktoś mógłby chcieć taką wybrać.

 Źródło: TheVerge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.