Nie jestem w stanie zliczyć, ile to już razy pisałem o dziwnych błędach w oprogramowaniu smartfonów z serii Pixel. Dziś mamy do czynienia z kolejnym, który jest dość dziwny. Mówiąc krótko – wygląda na to, że niektóre Pixele poszły w ślady Harry’ego Houdiniego i nauczyły się magicznej sztuczki, choć nie z ludźmi, a ikonami aplikacji, które znikają w niewyjaśnionych okolicznościach.

Kolejny błąd w Pixelach sprawia, że ikony aplikacji znikają bez śladu

Google Pixel znikające ikony aplikacji bug

Wielu użytkowników Reddita skarży się, że po grudniowej aktualizacji zabezpieczeń z ich smartfonów działających pod kontrolą Androida 10 w tajemniczych okolicznościach zaczęły znikać ikony niektórych aplikacji, zostawiając jedynie ich nazwy. Błędu nie da się zreplikować, ale wygląda na to, że zwykle dotyka on aplikacji, z których niedawno korzystał użytkownik.

Zobacz także: [Promocje dnia] Samsung Galaxy S10e, Huawei P30 Lite, Huawei Y5 2019 i więcej w bardzo dobrych cenach!

Oczywiście błąd jak zawsze dotyka tylko wybranych. Na chwilę obecną o jego istnieniu poinformowali niektórzy użytkownicy Pixela 2 XL, Pixela 3a oraz Pixela 4 i Pixela 4 XL. Jeśli opisywana niedogodność Was dotknęła, to najlepszym co możecie w tej sytuacji zrobić, jest wyczyszczenie danych Pixel Launchera w ustawieniach. Jeśli to jednak nie podziała, to pozostaje Wam cierpliwie czekać, aż Google naprawi swój błąd i wyda stosowną poprawkę. A to niestety może trochę potrwać, bo gigant z Mountain View najwyraźniej nie jest jeszcze świadom istnienia tej przedziwnej przypadłości niektórych Pixeli.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.