AnTuTu to bardzo popularny benchmark, który pozwala ocenić wydajność smartfonów i porównywać ją z innymi. Firma ma w zwyczaju podsumowywać rok, wybierając najwydajniejszy procesor mobilny, który ukazał się w ciągu ostatnich 365 dni i trafił do smartfonów z Androidem. Dziś AnTuTu opublikowało takie podsumowanie za 2019 rok, który skończył się dopiero dwa dni temu. Przyjrzyjmy się mu!

Najwydajniejszy procesor mobilny w 2019 roku na sprzęt z Androidem – raport AnTuTu

AnTuTu logo

Zapewne nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, jeśli napiszę, że pierwsze miejsce w kategorii najwydajniejszych procesorów mobilnych w smartfonach z Androidem zajął Snapdragon 855+ od Qualcomma. Układ ten jest obecny w garstce urządzeń z 2019 roku, m.in. w ASUS ROG Phone II oraz OnePlusie 7T.

Zobacz także: [Promocje dnia] Samsung Galaxy S10e, Huawei P30 Lite, Huawei Y5 2019 i więcej w bardzo dobrych cenach!

To jednak nie koniec, bo AnTuTu postanowiło wyróżnić jeszcze inne układy, z tym że pod względem innowacyjności. Firma wymieniła tutaj Kirina 990 5G od Huaweia za integrację modemu 5G z procesorem, Snapdragona 765G za bycie pierwszym procesorem ze średniej półki z modemem 5G, MediaTeka Dimensity 1000L oraz Exynosa 980 autorstwa Samsunga. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego AnTuTu nie wzięło w ogóle pod uwagę układu Apple A13 Bionic (pomijając fakt, że ten procesor uświadczymy tylko w tegorocznych iPhone’ach), to odpowiedź jest bardzo prosta: nie da się w uczciwy sposób porównać wyników osiąganych przez smartfony z Androidem i iOS. Coś Was zaskoczyło, czy spodziewaliście się takiego zestawienia? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.