Smartfony z rodziny Pixel reklamowane są jako urządzenia, które zawsze w pierwszeństwie otrzymują najświeższe aktualizacje, zarówno systemu, jak i bezpieczeństwa. Jest to jeden z głównych powodów, dla których konsumenci decydują się na zakup smartfona bezpośrednio od Google’a. Niestety okazuje się, że ostatnio gigant znacznie spóźnia się z dostarczaniem łatek. Jak to tłumaczy?

Google spóźnia się z aktualizacjami dla Pixeli. Kiedy na smartfonach pojawią się łatki?

Brak obiecanych w reklamach aktualizacji bardzo nie spodobał się właścicielom Pixeli, którzy za pośrednictwem Twittera zaczęli zadawać firmie Google niewygodne pytania. Niektóre osoby na swoje smartfony ostatnią łatkę otrzymały w grudniu, a inne nawet w listopadzie. Jak gigant z Mountain View odpowiedział zatem na ich skargi? Zrobił to w bardzo niewyczerpujący sposób – po prostu przeprosił za problem i obiecał, że w styczniu wybrani użytkownicy otrzymają aktualizację, która połączona będzie ze wszystkimi poprzednimi, których nie otrzymali. Nie czuję się usatysfakcjonowany tą odpowiedzią, szczególnie po ostatnich wpadkach Google’a.

Zobacz też: Samsung przygotowuje nazwy swoich smartfonów, które wydane zostaną w 2021 roku.

Jeśli jesteście posiadaczami urządzenia z rodziny Pixel i wciąż oczekujecie na upragnioną aktualizację, to wiecie już, kiedy się jej spodziewać. Niestety nie dowiedzieliśmy się, dlaczego Google spóźnia się z aktualizacjami, jednak myślę, że powód mógłby być dość ciekawy. Jak myślicie – skąd wziął się ten problem? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: @MadeByGoogle

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.