Często przedmiotem analiz w mediach są dochody wygenerowane przez konkretne produkcje dostępne w serwisach VOD. O tym, ile zarabia kierownictwo Netflixa lub innych platform streamingowych, mówi się już jednak znacznie rzadziej. Tymczasem kwoty zarabiane przez najważniejszych pracowników takich serwisów robią wrażenie.

Ile zarabia kierownictwo Netflixa?

ile zarabia kierownictwo netflixa

Prezes Netflixa, Reed Hastings, w 2019 roku otrzymał 31,5 mln dolarów. To suma jego pensji (700 tys. dolarów) oraz jego części akcji koncernu (30,8 mln dolarów). Szef Netflixa ds. treści, Ted Sarandos, zarabia bardzo podobnie. W jego przypadku jednak zdecydowanie większa jest pensja, a mniejsze dochody z akcji firmy. Dyrektor finansowy Netflixa, David Wells, zarobił w ciągu roku 6,3 mln dolarów. Dyrektor ds. produktu, Greg Peters, otrzymał z kolei 16,8 mln dolarów. Zarobki głównego prawnika Netflixa, Davida Hymana, to 7,35 mln dolarów rocznie. Prognozuje się, że w 2020 roku dyrektor generalny Netflixa zarobi jeszcze więcej. Suma otrzymanych przez niego pieniędzy ma wynieść 34,7 mln dolarów.

Czytaj także: Czwartkowa aktualizacja oferty HBO GO – co nowego w serwisie?

Jakie są przychody Netflixa?

W III kwartale 2019 roku Netflix osiągnął przychody w wysokości ponad 5,2 mld dolarów, co oznacza wzrost rok do roku o ponad 31%. Nieco ponad połowa przychodów Netflixa za tamten okres pochodzi z rynków międzynarodowych. Przez lipiec, sierpień i wrzesień 2019 roku firma zarobiła 665 mln dolarów netto. Wkrótce powinniśmy poznać wyniki Netflixa za IV kwartał 2019 roku. Te mogą okazać się nieco gorsze, a to za sprawą konkurencji ze strony np. Disney+. Wpływ konkurencji na sytuację Netflixa pokazały ceny akcji serwisu. Choć w 2019 roku potrafiły one szybować w górę, to na koniec roku były tylko nieznacznie droższe, niż na jego początku.

Źródło: deadline.com, cnn, wirtualnemedia.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.