Tym razem później niż zwykle, ale w końcu zostały ujawnione gry, które w ramach abonamentu PlayStation Plus będziemy mogli pobrać już za kilka dni. W grudniu dostaliśmy Titanfall 2 oraz Monster Energy Supercross – The Official Videogame. Tragedii nie było, ale mogło być lepiej. Ten miesiąc także wzbudzi wśród graczy mieszane uczucia. Pierwszy tytuł jest świetny, drugi dodany został chyba w formie żartu.

Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a to ten warty uwagi tytuł w PlayStation Plus na styczeń

PlayStation Plus styczeń

Tej serii chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jeżeli macie konsolę firmy Sony to musieliście słyszeć o Uncharted. Słowo „kolekcja” w nazwie oznacza, że dostaniemy właściwie nie jedną a aż trzy gry. Będzie to świetna okazja, aby poznać lub przypomnieć sobie pierwsze trzy części tej świetnej serii. Pierwotnie ukazały się one na PlayStation 3 i to właśnie na tej konsoli zyskały ogromną popularność. Następnie w postaci „kolekcji” trafiły na PlayStaion 4. Nikt nie lubi odświeżanych kotletów, ale ten jest wyjątkowo smaczny i co najważniejsze – bezpłatny (o ile oczywiście opłacicie abonament PlayStation Plus w styczniu).

Średnia ocena Metacritic: 86/100

Druga gra w styczniowym PlayStation Plus to symulator kozy

PlayStation Plus styczeń

Goat Simulator to gra pozwalająca nam pokierować losami kozy o imieniu Pilgor. Na początku była jednym wielkim żartem. Osoby odpowiedzialne za stworzenie gry umieściły na YouTube filmiki z bardzo wczesnej wersji. Nikt nie krył się z tym, że to żart. Jednak odzew był bardzo duży i ludzie wręcz domagali się dokończenia i wydania tego projektu. Skoro filmik był żartem, to ciężko stwierdzić ilu ludzi pisząc, że chętnie zagrają, pisało to na poważnie. Finalnie gra pojawiła się na rynku w 2014 roku, a kilka miesięcy później trafiła na PlayStation 4. Recenzenci nie ocenili gry zbyt wysoko. Jednak z uwagi na to, że główny bohater jest bardzo oryginalny, to o grze było głośno. Często można było spotkać się wtedy z opiniami „zagrałbym, ale przecież nie wydam pieniędzy na grę o kozie”. Teraz właśnie te osoby mają szansę zagrać, bo gra jest do pobrania za darmo dla posiadaczy PlayStation Plus.

Średnia ocena Metacritic: 58/100

Obie gry będzie można pobrać już od 7 stycznia. Pamiętajcie także o tym, aby wcześniej pobrać grudniowe tytuły, które znikną po pojawieniu się przedstawionych powyżej.

Zobacz także: Styczniowa wyprzedaż w PlayStation Store – zbiór 40 najlepszych przecen

Źródło: PlayStation Blog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.