Xiaomi w zeszłym roku postanowiło na poważnie zaistnieć na rynku smartwatchy. Dotychczas firma głównie pośredniczyła w sprzedaży sprzętu Huami, które też szykuje się do poszerzenia swojej oferty o Amazfit Bip S. Mimo wszystko zostańmy przy Xiaomi, które przedstawiło Mi Watcha, będącego wyraźnie inspirowanym przez Apple Watcha. Niedawno Chińczycy postanowili też zapowiedzieć Mi Watch Color, którego teraz specyfikacja, cena i wygląd zostały ujawnione – mniej lub bardziej bezpośrednio.

Oto Xiaomi Mi Watch Color w całej swojej okazałości – poznaliśmy cenę, wygląd i kluczową specyfikację

xiaomi mi watch color cena specyfikacja wyglad

Jak sami możecie zobaczyć, Xiaomi Mi Watch Color będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – Fashion Silver i Elegant Black. Dodatkowo będzie można dokupić w sumie 7 różnych rodzajów pasków. Do tego dołóżmy 110 różnych tarcz i łącznie producent chwali się ponad 1540 kombinacjami na dobry początek. Z czasem ma pojawić się jeszcze więcej możliwości łączenia za sprawą dodatkowych tarcz i pasków.

W kwestiach technicznych Xiaomi Mi Watch Color opiera się na 1,39-calowym wyświetlaczu AMOLED (46 milimetrów, 454×454), który został zamknięty w stalowej ramce (46,2×53,3×11,4 mm). W plotkach mogliśmy usłyszeć też o mniejszej wersji, ale na razie producent milczy na ten temat. Wewnątrz nie zabraknie Bluetooth 5.0 (LE), GPS z GLONASS i wodoszczelności do 50 metrów. Nie pojawia się za to wzmianka o pulsometrze, choć ten rzuca się w oczy na grafikach. Za to pojawia się czujnik światła, magnetyczny, żyroskop, przyspieszeniomierz i barometr. Za dostarczanie energii ma odpowiadać akumulator o pojemności 420 mAh, który według Xiaomi ma wystarczać na 2 tygodnie pracy w tradycyjnym trybie, 22 dni w podstawowym i 22 godziny w sportowym. Ładowanie za to się odbywa za pomocą magnetycznej przystawki. Oprogramowanie ma pozwalać na mierzenie 10 różnych aktywności, które w ramach aktualizacji mają być rozwijane i ulepszane. Nie zabrakło też autorskiego asystenta głosowego XioAI, który podobnie jak NFC będą bezużyteczne w Polsce. Moduł łączności zbliżeniowej jest wykorzystywany w Chinach między innymi do biletów autobusowych i różnych kart dostępów. Zegarek nie oferuje systemu MIUI for Watch, który zadebiutował z Mi Watchem, ale posiada podobny z wyglądu interfejs. Brakuje również wbudowanej pamięci, na którą moglibyśmy nagrywać piosenki, więc Mi Watch Color ewidentnie zapowiada się na podstawowego smartwatcha, a raczej rozbudowaną opaskę.

Zobacz też: Film z Huawei Mate X w Sieci – nie patrzmy na to, że jest uszkodzony.

Na koniec cena. Xiaomi wyceniło swój model na 799 CNY, czyli około 430 złotych. To pozwala na wybaczenie wielu braków. Przedsprzedaż już się zaczęła, podczas gdy Mi Watch Color oficjalnie trafi do sklepów w Chinach jutro. Na razie nie wiemy zbyt wiele na temat ogólnoświatowej dostępności. Być może Chińczycy zdecydują się na wprowadzenie omawianej nowości razem z wcześniejszą, Mi Watch. Bylibyście zainteresowani zakupem jednego z tych smartwatchy?

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.