Raspberry Pi to wręcz genialny wynalazek. Umożliwia on wykorzystanie niezwykle wszechstronnego minikomputera w wielu wyjątkowych projektach. Tym samym ułatwia on znacznie życie pasjonatom, którzy kiedyś musieli sami składać układy obliczeniowe, co zwykle wiązało się z olbrzymim nakładem pracy i oferowało ułamek mocy nawet najsłabszej Malinki.

Raspberry Pi Zero W narzędziem do łamania sieci Wi-Fi

Raspberry Pi sieci Wi-Fi

Badacz bezpieczeństwa, znany pod pseudonimiem Mr. Smashy, także docenił potencjał tych minikomputerów. Właśnie testuje on granice bezpieczeństwa sieci Wi-Fi przy pomocy swojego najnowszego dzieła. W ostatnim wpisie na Twitterze badacz zaprezentował gadżet hakerski Wi-Fi wykonany na podstawie płytki Pi Zero W. Dodatkowo umieścił w sieci dokładne plany i instrukcję wykonania tego urządzenia. Gadżet korzysta z Raspberry Pi Zero W, karty microSD, kabla micro USB, power banku, radiatora i obudowy. Oczywiście nie możemy zapomnieć także o odpowiednim oprogramowaniu. To jednak również zostało przez niego udostępnione.

Zobacz też: Wzloty i upadki w świecie gamingu w 2019 rok. To był ekscytujący czas

Pozostał jeszcze jeden istotny element całej układanki. Jest nim jakieś urządzenie, do sterowania całą tą aparaturą. Tutaj najlepiej powinien się sprawdzić zwykły smartfon. To właśnie przy jego pomocy będziemy mogli wykonywać konkretne akcje. Na koniec pozostaje jeszcze jedna kwestia: cały projekt ma charakter edukacyjny. Ma on uczyć, a nie ułatwiać dokonywanie ataków na sieci Wi-Fi. Należy jednak bawić się nim odpowiedzialnie, zwłaszcza kiedy zastosujemy go wobec sieci Wi-Fi, która nie należy do nas.

Źródło: Tomshardware

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.