LG-Optimus-Pad

LG od kilku miesięcy zalicza się do grona producentów, którzy w swojej ofercie mają tablet z systemem Honeycomb. Koreański koncern postanowił wreszcie zaktualizować system, wydając aktualizację do Honeycomba 3.1.

LG G-Slate zadebiutował w Stanach Zjednoczonych w kwietniu, kilka tygodni później miał swoją premierę na pozostałych rynkach. Producent zdecydował się na zastosowanie innych nazw niż G-Slate – w przypadku Polski tablet ten nosi nazwę LG Swift Tab, z kolei w Wielkiej Brytanii – LG Optimus Pad.

Urządzenie to wyróżnia się przede wszystkim tym, że ma ekran o przekątnej 8.9 cala, w odróżnieniu od pozostałych konkurentów, którzy stosują matryce o przekątnej 10.1 cala. LG najprawdopodobniej uznało, że jest to idealny kompromis, który może przyczynić się do poprawy sprzedaży. Inną cechą wyróżniającą Swift Taba na tle konkurencji jest możliwość nagrywania filmów 3D.

Po wprowadzeniu tego tabletu do sprzedaży szybko okazało się, że koreański producent nie ma co liczyć na zbyt dużą sprzedaż. Przyczyną najprawdopodobniej jest cena – początkowo w Polsce tablet ten kosztował 3000 złotych. LG mimo małej liczby sprzedanych urządzeń zdecydowało się na przygotowanie i udostępnienie aktualizacji systemu.

Pierwsi użytkownicy G-Slate otrzymali już dostęp do Honeycomb 3.1 – aktualizacja jest dostępna za pośrednictwem technologii OTA (Over the Air). Najprawdopodobniej w ciągu najbliższych dni możliwość instalacji otrzymają również pozostali użytkownicy.

źródło: AndroidCentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula