Telegram to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie, który na każdym kroku podkreśla, że prywatność użytkowników stawia na pierwszym miejscu. Aplikacja jest cały czas aktualizowana, a dziś jej najnowsza wersja trafiła do Sklepu Play. Uaktualnienie wprowadza świetne nowości.

Telegram 5.13 – co nowego w aktualizacji?

Uaktualnienie Telegrama oznaczone numerem 5.13 wprowadza bardzo ciekawe nowości. Pierwsza z nich skupia się na bezpieczeństwie i pozwala użytkownikom na sprawdzenie, czy kod aplikacji pobranej z Google Play lub App Store jest taki sam jak na GitHubie. Ma to na celu zapobiec potencjalnemu ściągnięciu złośliwego kodu. Drugą i zarazem najbardziej widoczną nowością w aktualizacji jest nowy Edytor Motywów, który pozwala na dostosowanie wielu elementów apki pod swoje upodobania. Co ciekawe, stworzony przez siebie motyw można przesłać znajomym. Dla osób, które nie chcą robić wszystkiego samodzielnie, przygotowano także nowe, domyślne motywy.

Zobacz także: [Promocje dnia] Xiaomi Redmi Note 8T, Huawei P20, Xiaomi Mi Air Purifier 2H i więcej w świetnych cenach!

Trzecią, a zarazem ostatnią dużą nowością jest funkcja pozwalająca na automatycznie wysyłanie wiadomości określonym osobom, gdy ich status zmieni się na online. Działa to bardzo prosto – wystarczy napisać wiadomość oraz zaznaczyć odpowiednią opcję, a ta trafi do odbiorcy od razu, gdy pojawi się na Telegramie. Prócz wymienionych wyżej nowości aktualizacja 5.13 poprawia także szybkość działania aplikacji i eliminuje pomniejsze błędy. Z pełną listą zmian w uaktualnieniu możecie się zapoznać na blogu Telegrama.

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.