Droższe połączenia głosowe oraz SMS-y to tylko niektóre zmiany, które czekają klientów sieci Play. Płatna będzie też wymiana karty SIM. Play zmienia cennik swoich usług dla klientów, którzy posiadają oferty na kartę. Zmiany mają wejść w życie 15 lutego 2020 roku. Będą one obowiązywać również użytkowników Red Bull Mobile.

Play zmienia cennik. Jakie będą nowe stawki?

play zmienia cennik

Sieć Play informuje swoich klientów o następujących zmianach:

  • Opłata za krajowe połączenie głosowe lub wideo na telefony stacjonarne i komórkowe oraz połączenie głosowe w ramach roamingu UE ma wynosić 0,30 zł za minutę. Dotychczas było to 0,29 zł.
  • Wiadomości SMS do sieci krajowych, a także te w ramach roamingu UE, będą kosztować 0,19 zł za jedną wiadomość. Dotychczas stawka ta przeważnie wynosiła 0,09 zł. Tu ważny wyjątek – zmiana nie będzie dotyczyła taryfy Play na Kartę odNOWA, gdzie za wiadomość SMS płacimy 0,29 zł.
  • Wymiana karty SIM/USIM z winy użytkownika będzie kosztowała 19,99 zł. Dotychczas taka wymiana była przeważnie bezpłatna. Od 15 lutego będziemy mogli otrzymać nową kartę bezpłatnie np. w przypadku kradzieży. Wtedy jednak mogą być niezbędne stosowne dokumenty, w opisywanym przypadku dokument potwierdzający przyjęcie zgłoszenia o kradzieży przez policję.

Czytaj także: Jesteś w Play? Możesz wspierać WOŚP kilkoma kliknięciami

Czy zmiany obejmą wszystkich użytkowników taryf na kartę w sieci Play?

Zmiany w cenniku Play obejmują ogół użytkowników, którzy posiadają telefon na kartę, a nie na abonament. Mimo to wielu osób problem podwyżek nie będzie dotyczył. Play oferuje bowiem za z góry ustaloną, comiesięczną opłatę, dodatkowe pakiety pozwalające na nielimitowane dzwonienie i wysyłanie SMS-ów. Przykładem mogą być tu np. Formuły Solo. Jeśli korzystamy z tego rodzaju pakietu, nic się dla nas zmienić nie powinno.

Źródło: Play

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.