Realme w koncernie BBK Electronics ma bardzo proste zadanie – tworzyć stosunkowo tanie smartfony, ale teoretycznie bezkompromisowe. Marka ma swoje powiązania z Oppo, czego dowodem jest na przykład nakładka – ColorOS. Niemniej Realme postanowiło wyróżnić wersję, która jest stosowana na ich modelach. Niestety, ale sposób, jaki został przez Chińczyków wybrany, należy do tych możliwie najgorszych. Oczywiście chodzi o tytułowe reklamy, które marka nazywa Rekomendacjami aplikacji i zawartości do pobrania. Taki prezent na nowy rok z pewnością wszystkim się nie spodoba, ale na szczęście użytkownik ma wybór.

Jak wyłączyć reklamy na smartfonach Realme?

realme reklamy jak wylaczyc oppo coloros

Reklamy w ColorOS w Realme można wyłączyć i firma tego nie ukrywa. W podanej informacji do fanów jest zawarta prosta, acz szczegółowa instrukcja, jak należy to zrobić. W ustawieniach znajdziecie sekcję dodatkowych opcji, w których pojawia się sekcja Otrzymuj rekomendacje – wystarczy je wyłączyć i po problemie. Naturalnie niektórzy mogą chcieć je otrzymywać i w ten sposób odkrywać interesujące aplikacje lub komercyjne linki – nie wiadomo jeszcze, co się pod tym kryje. Wszystko zależy od jakości tych porad i formy przekazu. Na razie mowa jest o specjalnych sekcjach w Menedżerze telefonu i Bezpieczeństwa.

Zobacz też: Samsung i TSMC w walcze o 5 nm.

Tym sposobem Realme rozegrało całość… dobrze. Marka daje wybór, a to najważniejsze. Nie są to narzucone reklamy, których nie da się wyłączyć. Mam tylko nadzieję, że Oppo nie zdecyduje się na ten sam ruch, ale nie da się ukryć, że skoro Xiaomi z Redmi i Realme udało się, to kolejne firmy będą próbowały takiej formy dotarcia do konsumentów z promocyjną treścią.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.