ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
ProtonMail aplikacja na PC

Szukasz bezpiecznego kalendarza? ProtonMail ma coś dla Ciebie

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Korzystanie z rozwiązań sieciowych lub nawet urządzeń do niej podłączonych wiąże się z ryzykiem ataku cyberprzestępców. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze związanych z tym zagrożeń. Wiele z nich nie chce jednak rezygnować z dobrodziejstwa usług w chmurze. Dlatego też wykorzystują one bezpieczne i szyfrowane narzędzia. Pozwala to na zachowanie wygody rozwiązania sieciowego przy zapewnieniu bezpieczeństwa naszych danych.

ProtonCalendar

ProtonMail jest znany z szyfrowanej poczty elektronicznej, którą oferuje jako bezpieczniejszą alternatywę dla produktów takich jak Gmail od Google. W ostatnich latach firma założona przez badaczy CERN-u zaczęła się dalej rozwijać, oferując szyfrowane kontaktów poprzez swoją aplikację mobilną i darmową usługę VPN. Teraz, wraz z uruchomieniem szyfrowanego kalendarza, oferuje kolejną alternatywę dla Google, która koncentruje się na prywatności. ProtonCalendar wykorzystuje szyfrowanie typu end-to-end. Dzięki temu dane pozostają prywatne, a osoby trzecie, w tym ProtonMail, nie mają możliwości obserwowania naszych wydarzeń.

Zobacz też: Świetna aplikacja dla opasek Mi Band i Amazfit do pobrania za darmo. Nawigacja stanie się łatwiejsza!

Posiada on standardowe funkcje kalendarza, takie jak możliwość tworzenia i usuwania zdarzeń, ustawiania przypomnień oraz powtarzania zdarzeń codziennie, co tydzień lub co miesiąc. Kalendarz jest dostępny online, ale firma mówi, że w przyszłym roku uruchomi dedykowane aplikacje dla systemów iOS i Android. Wersja webowa jest obecnie w trybie beta, ale będzie dostępna dla wszystkich użytkowników, w tym użytkowników darmowych, po tym, jak już stanie się pełnoprawną usługą.  ProtonMail informuje, że wkrótce będzie również pracował nad bezpieczną usługą przechowywania plików w chmurze o nazwie ProtonDrive. Na razie, płatni użytkownicy ProtonMaila mogą uzyskać dostęp do kalendarza poprzez zalogowanie się na stronie Beta.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy