Marynarka Wojenna nie jest jedynym amerykańskim oddziałem wojskowym zakazującym korzystania z serwisu TikTok. Armia zakazała używania tej aplikacji w telefonach rządowych.  Rzeczniczka armii powiedziała Military.com, że jest on uważany za zagrożenie cybernetyczne. Wojsko zaczęło ostrzegać żołnierzy w połowie grudnia przed korzystaniem z tej popularnej aplikacji społecznościowej.

TikTok zakazany w siłach lądowych USA

TikTok Wojsko USA

Co więcej, mniej więcej w tym samym czasie Departament Obrony mówił pracownikom, żeby usunęli TikToka. Naciskali także, żeby skasowali w miarę możliwości wszelkie ujawnione za jego pośrednictwem informacje osobiste. Podobnie jak w przypadku zakazu Marynarki Wojennej, armia prawdopodobnie obawia się, że chińska firma macierzysta TikTok, ByteDance, może stwarzać problemy. Chociaż nie ma dowodów na istnienie podejrzanych działań według władz USA firma może teoretycznie zostać zmuszona do przekazania poufnych informacji o żołnierzach chińskiemu rządowi lub do zwerbowania żołnierzy jako szpiegów. ByteDance usilnie odpiera takie zarzuty. Szuka nawet nowej lokalizacji poza Chinami, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zobacz też: Samsung organizuje wydarzenie poświęcone recyklingowi

Nie wiadomo, czy Siły Powietrzne lub Korpus Piechoty Morskiej wdrożyły podobną politykę. Jest to jednak to prawdopodobnie spowodowane koordynacją między siłami. Żadna ze służb nie może zakazać korzystania z aplikacji na telefonach osobistych. Możliwe jednak, że przepisy ulegną zmianie i w tej kwestii. To bowiem pozostawiałoby olbrzymią furtkę dla żołnierzy, z powodu której cały zakaz mijałby się z celem. Obecnie jednak armia USA ogranicza się jedynie do próśb o skasowanie aplikacji także z prywatnych smartfonów.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.