To był dziwny rok dla Huaweia. W maju chiński gigant został wpisany na Listę Podmiotów, która skutecznie zakazała amerykańskim organizacjom prowadzenia z nim interesów. Mimo to firmie udało się osiągnąć rekordowy dochód w wysokości 122 mld dolarów. Producent jednak świetnie zdaje sobie sprawę, że rok 2020 będzie o wiele trudniejszy, ponieważ przestanie się już piąć w górę samą siłą rozpędu.

Huawei obawia się przyszłości

Huawei obawia się przyszłości
W noworocznym przesłaniu do pracowników prezes Eric Xu napisał, że przychody przekroczyły w tym roku 850 mld junów, czyli 122 mld dolarów. To oznacza wzrost o 18 procent rok do roku. Choć jest to rekordowa wartość dla firmy, to jednak dane dotyczące sprzedaży były nadal niższe, niż początkowo przewidywano. W 2019 roku sprzedano 240 mln telefonów, co oznacza wzrost o 34 miliony w porównaniu do roku 2018.

Liczby te są niższe od naszych początkowych prognoz, ale biznes pozostaje solidny i jesteśmy silni w obliczu przeciwności losu. Udało się to pomimo wysiłków, które miały nas utrzymać na niskim poziomie.

— napisał Xu.

Zobacz też: iPhone 12 bez notcha? Najnowszy patent sugeruje, że to możliwe

Jak łatwo się domyślić chodziło mu o wysiłki USA. Pomimo dobrego roku, Xu wierzy, że jeśli rząd Stanów Zjednoczonych będzie kontynuował tłumienie rozwoju wiodących technologii, doprowadzi to do powstania trudnych warunków dla przetrwania i rozwoju Huaweia.

Przetrwanie będzie naszym głównym priorytetem.

— dodał prezes.

Dodał, że firma skoncentruje się na utrzymaniu wzrostu, zwiększeniu swoich możliwości, optymalizacji swojej organizacji i kontroli ryzyka. Podczas gdy Stany Zjednoczone naciskają na swoich sojuszników, aby ci nie używali sprzętu 5G Huawei w swoich sieciach, nie każdy kraj im uległ. Indie zezwalają Huawei na udział w testach swojej sieci 5G, podczas gdy brytyjscy szefowie bezpieczeństwa podobno powiedzieli premierowi Borisowi Johnsonowi, aby pozwolił Huawei na budowę brytyjskich sieci 5G.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.