Od wielu tygodni przedstawiamy Wam kolejne informacje dotyczące niespodziewanych urządzeń od Samsunga – obok tytułowego Galaxy Note10 Lite ma jeszcze zadebiutować Galaxy S10 Lite. Koreańczycy wciąż nie zdradzają tych urządzeń, ale to nie oznacza, że nie istnieją. Premiera niewątpliwie jest coraz bliżej, co między innymi potwierdzają ujawnione zdjęcia modelu z S Penem. Dzięki nim nieco bliżej możemy przyjrzeć się temu, co szykuje lider mobilnego rynku i… być pod wrażeniem.

Wygląd Galaxy Note10 Lite na zdjęciach – Samsung łączy S Pena z płaskim wyświetlaczem

W nomenklaturze Samsunga dopisek Lite wcale nie będzie oznaczał słabego urządzenia. O ile Galaxy S10 Lite zapowiada się na pełnoprawnego flagowca poprzedniej generacji, tak Galaxy Note10 Lite ma łączyć możliwości Galaxy Note10 z mocą obliczeniową Galaxy Note9. Jednak tytułowy smartfon zdecydowanie wyróżni się swoim wyświetlaczem. Otóż będzie to pierwszy od 6 lat model serii z płaskim wyświetlaczem. To główny punkt, na który zwracają uwagę potencjalni konsumenci. Oczywiście pojawia się też centralne wycięcie na aparat, a wystająca wyspa z tyłu będzie wymagała przyzwyczajenia. Niemniej naprawdę powinniśmy się do niej przyzwyczajać tak, jak 3 lata temu musieliśmy dopuścić do myśli pojawienie się notcha.

Zobacz też: Jak wyższa rozdzielczość wpływa na zużycie energii?

Oczywiście to kwestia gustu, ale w tym wypadku też swoje znaczenie ma ergonomia. O ile ostatnie modele Samsunga też już wysuwają aparaty ponad powierzchnię, tak do ergonomii już się poniekąd mogliśmy przyzwyczaić. Być może Wy na powyższych zdjęciach dostrzegliście coś innego, co ma szansę wyróżnić Galaxy Note10 Lite?

Źródło: Twitter (SamMobile)

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.