Mapy Google nie mają sobie równych pod względem mnogości funkcji i rozwiązań, które cały czas są rozwijane i dodawane. Na koniec roku Amerykanie postanowili dodać teoretycznie prostą animację, która urozmaica możliwości wdrożone do tej usługi w 2017 roku. Wtedy to Google postanowiło, że ich Mapy nie będą prezentować wyłącznie Ziemii – w końcu są inne planety w naszym Układzie Słonecznym. Dlatego gigant z Mountain View dodał możliwość oglądania pozostałych ciał niebieskich. Teraz przejście pomiędzy poszczególnymi urozmaica nam nowa animacja.

Animacja nadprzestrzeni trafia do Map Google

google maps hyperspace planets

Kto by nie chciał tak szybko podróżować pomiędzy planetami, jak na powyższej animacji? Nadprzestrzeń lub hiperprzestań, znana z fantastyki naukowej być może będzie możliwa za kilkadziesiąt lub kilkaset lat, ale to nie przeszkodziło Google dodać pewien smaczek, który może przypaść do gustu na przykład fanom Gwiezdnych Wojen. Szczególnie im, gdyż sama animacja wyraźnie nawiązuje do ostatnich filmów z tej serii. Jeśli chcecie sprawdzić powyższą animację u siebie, to wystarczy, że otworzycie Mapy Google w przeglądarce internetowej. Z poziomu menu bocznego musicie wybrać Globus i włączyć widok satelitarny. Wtedy po odsunięciu obrazu do widoku planety pojawi się sekcja Kosmos i dalej wystarczy, że wybierzecie interesujący Was glob, aby wywołać omawianą animację.

Zobacz też: Zdrowe Zakupy, bo możesz kupować zdrowiej.

Swoją drogą możliwość oglądania innych planet w Mapach Google to niejedyna kosmiczna część tej usługi. W końcu w ramach Street View możemy też pobieżnie przejść się po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Źródło: 9to5Google, Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.