Antenna-LogoO Antenna Software w Polsce niewiele słychać. Jednak już niedługo ta sytuacja może ulec zmianie. Ta amerykańska firma, dostarczająca kompleksowe rozwiązania do projektowania i zarządzania mobilnymi stronami internetowymi i aplikacjami (AMP), otworzyła właśnie nowoczesne biuro w centrum handlowym „Bonarka City Center” w Krakowie. W konsekwencji tego Kraków stał się kolejnym po Jersey City (USA), Bostonie (USA), Toronto (Kanada) i Bangalore (Indie) centrum technologicznym tej firmy.

Protoplastą obecnego oddziału Antenna Software było założone w 2005 roku biuro brytyjskiej firmy Volantis Systems, którą to Antenna przejęła w styczniu tego roku. W lipcu firma zatrudniała 100 pracowników, ale firma planuje w ciągu najbliższych 18 miesięcy znacznie zwiększyć zatrudnienie. Jest to odpowiedź na rosnący popyt na usług świadczonych przez Antenna Software.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Głównymi odbiorcami usług oferowanych przez firmę są przedsiębiorstwa z branży finansowej, handlu detalicznego, dóbr konsumpcyjnych, produkcji, transportu i life science. Do globalnych partnerów Antenna Software zaliczają się takie firmy, jak AT&T, Cognizant, Korea Telecom czy Verizon Wireless. Flagowym produktem Antenna Software jest wspomniana wyżej Antena Mobility Platform (AMP), dzięki której firmy mogą zarządzać swoimi aplikacjami i stronami internetowymi oraz budować nowe na dowolnym mobilnym urządzeniu, bez względu na wykorzystywany przez niego system operacyjny. Firma jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień z zakresu innowacyjności, z których najważniejszą pozycją jest przyznanie przez Gartnera tytułu wizjonera rynku mobilnego („2011 Gartner Magic Quadrant for Mobile Enterprise Application Platforms”).

Jestem bardzo zadowolony, że mogę być tu, w Krakowie, w ten szczególny dzień. Nasz krakowski zespół Antenna Software włożył bardzo wiele pracy w stworzenie nowoczesnego centrum technologicznego, które uczestniczy w rozwoju platformy AMP, a także obsługuje od strony technicznej klientów firmy na całym świecie. Jestem dumny z osiągnięć tego zespołu i przekonany, że walnie przyczyni się on do dalszych sukcesów Antenna Software na globalnym rynku. – powiedział w dniu otwarcia nowego biura Jim Hemmer, prezes i CEO Antenna Software. 

Mateusz Jabłoński