Koniec WhatsApp na Windows Phone

Dziś kończy się wsparcie WhatsApp dla mobilnego Windowsa

2 minuty czytania
Komentarze

WhatsApp działa na ogromnej liczbie systemów operacyjnych. Jednak nawet wszechobecna aplikacja do obsługi wiadomości nie uważa, że warto już obsługiwać Windows Phone. Biorąc pod uwagę, że za niecały miesiąc system ten zostanie oficjalnie uśmiercony przez Microsoft, nie powinno to być zbyt dużego zaskoczenia. Firma ogłosiła, że kończy wsparcie dla starszych wersji systemu Android i iOS oraz rzadko używanego systemu operacyjnego Windows Phone.

Koniec WhatsApp na Windows Phone

Koniec WhatsApp na Windows Phone

WhatsApp dość regularnie robi porządki, jeśli chodzi o wsparcie. Na swojej stronie internetowej komunikator potwierdza, że obecnie wspiera tylko następujące systemy:

  • Android 4.0.3 i nowsze
  • iOS 9 i nowsze
  • KaiOS 2.5.1 i nowsze

Aplikacja będzie nadal działać na urządzeniach z systemem Android 2.3.7 i starszym lub iOS 8 i starszym do 1 lutego 2020 roku. Jednakże WhatsApp nie będzie już obsługiwany w systemie operacyjnym Windows Phone od 31 grudnia 2019 roku, czyli dzisiaj. Firma ostrzega, że funkcje aplikacji mogą przestać działać w dowolnym momencie po tym terminie. Tworzenie nowych kont i ponowna weryfikacja istniejących kont została już zablokowana również w tych starszych systemach operacyjnych.

Zobacz też: Apple stopniowo zmniejsza znaczenie Samsunga jako dostawcy kluczowej części do iPhone’ów

To, co jest najzabawniejsze w całej tej sytuacji, to fakt, że KaiOS z punktu widzenia WhatsApp jest znacznie ważniejszą platformą. Już samo to dobitnie pokazuje, jak mało znaczy mobilny Windows na rynku. Trudno się jednak temu dziwić. KaiOS, chociaż niszowy, to wciąż jest rozwijany. Windows Phone i Windows 10 Mobile to systemy porzucone przez własnego twórcę, które tak naprawdę odeszły w zapomnienie już lata temu. Mimo to brak wsparcia dla WhatsApp to nie jest zbyt wesoła wiadomość. System ten, nawet bez wsparcia to świetny wybór na pierwszego smarfona dla seniora dzięki swojemu kafelkowemu menu.

Źródło: Engadget

Motyw